Avatar uživatele
Rokio

Stačí IQ kolem stovky na zvládnutí vysoké školy?

100 IQ bodů na vysokou školu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

„Jsou lidé, kteří mohou při průměrném IQ bez problému vystudovat vysokou školu, a jiní, kteří to nedokážou ani při IQ 130. Prostě z toho důvodu, že jim chybí další předpoklady. Například výdrž.“
Ředitelka Pražské pedagogickopsycho­logické poradny Helena Hudečková
Více ve zdroji:
http://www.msmt­.cz/reforma-terciarniho-vzdelavani/bila-kniha/ohlasy-v-tisku-mate-dvojciferne-iq-na-vysokou-skolu-staci

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Na zvládnutí vysoké školy je třeba více než nějaká hodnota testu. Navíc neplatí stoprocentně, že čím vyšší IQ, tím snadněji se zvládne vysoká škola. Například lidé,kteří zvládli práva v Plzni, určitě toho nedosáhli díky vysokému IQ.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
VeRe1983

Záleží to myslím na píli. IQ pokud se nepohybuje někde v poli slabomyslnosti je tady nedůležité. Já mám kupříkladu vysoké IQ, ale je mi k ničemu, protože nemám motivaci, nemám sebekázeň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

není VŠ jako VŠ…nějakou tu sociologii, psycho, pajdák zvládne ukecaná Hanka z kantýny, dokáže se na zkoušku nabušit i když tomu za mák nerozumí, strojařina, právo a medína – to je jinej kalibr…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

jestli s tim IQ píšeš takovýto dotazy http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/james-cook-absolvoval-tri-plavby-ale-pri-jedne-z-nich-zemrel-pri-ktere ,tak si myslim,že na středni akorát …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nestačí.

Byl-li dotaz míněn, jestli autor otázky s IQ kolem 100 zvládne VŠ ►nezvládne
(položením i formulací otázky naznačuje, že mu chybí podstatné předpoklady).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

nezáleží jen na hodnotě IQ, ale také na píli a rozhodně i na zvoleném oboru a konkrétní škole. Rozhodně to ale není tak, že by výběr psychologie nebo sociologie znamenal automaticky pohodové studium, jak psal lexx. Je dobré si uvědomit, že třeba na UK patří tyto obory mezi ty nejprestižnější a nedostane se tam zdaleka každý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

VeRe1983 >>> ►Já mám kupříkladu vysoké IQ, ale je mi k ničemu, protože …◄
(jsi nebyl v Rusku a není ti šedesát, že)
:D

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek