tereza119

Mám v následujícím krátkém anglickém textu správně časy?

V tomhle krátké textu popisujícím událost, které se odehrála, používám minulý prostý čas. Je to správně nebo v některých situací bych měla použít minulý průběhový čas?
On wednesday I was in Prague with my mom.
My mom shopped but I bought a coffe and i went for a walk around Prague.
And other days I was at home and I read, watched TV, learned.
Also i spent time with my friend and we baked a cake together.

Odpovědi
quentos

Rozhodně tady ten prostý není špatně; průběhovému bych dal možná přednost u toho nakupování, zdůrazníte tím, že trvalo dlouho.
Najdou se tam však jiné chyby – Wednesday a ostatní dny v týdnu vždy s velkým počátečním písmenem, stejně tak zájmeno „I“; coffee správně se dvěma E; ON other days… „učila jsem se (do školy)“ = I studied.
Koho myslíte tím „friend“? Pokud „přítele“ v romantickém slova smyslu, tak tomu říkají jedině boyfriend; pokud kamaráda/kamarádku, je lepší místo „my friend“ použít „a friend of mine“, jinak to vytváří dojem, že máte kamaráda/ku jenom jednoho/jednu.