no107064

K čemu jsou testy spotřeby aut v umělých podmínkách? Výrobce pak uvádí irelevantní údaje.

Je známé užití tohoto. „Jo to je testované v umělých podmínkách. Ve skutečnosti za takhle malou spotřebu nikdy nepojedeš.“
Já snad s každým autem, co jsem měl déle, tak jsem dokázal jet za spotřebu menší než je napsaná. A dále nechápu, proč by testovali spotřebu někde na hale v umělých podmínkách, když při testování každého auta najedou statisíce kilometrů, tak vidí, jakou mají spotřebu, tak proč by potom potřebovali dělat nějaké umělé testy?
Chápu, tudíž ucelené testy, pro porovnání. V tom případě je, ale dost hloupé říkat, že „Tato spotřeba je měřená v umělých podmínkách, takže nikdy za tuto spotřebu nepojedeš.“ Protože jde jet s autem i za míň, než je psáno, pokud teda člověk není vemeno.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Standardizované podmínky jsou nutné pro porovnávání výsledků.

Další odpovědi
gecco

…„v umělých podmínkách“… – jde o to, že je o sice umělé, ale normalizované podmínky – takže si můžeš porovnat různé typy aut (a různé osazované motory) – za stejných podmínek normalizovaného testu…
Testovací kiláky nelze porovnávat, protože se liší vnější (počasí, trasa, zatížení…) i vnitřní (řidič) podmínky…
___
To, že ty jezdíš – za nějakých podmínek, se spotřebou nižší, není pro jiného řidiče (a podmínky) vůbec podstatné – a nijak objektivně srovnatelné…
___
Mně se obvykle daří jezdit ´za míň´, když si dám hodně záležet – obecně jezdím i za dvojnásobek…
😉
_____________­___________
Doplnění nerozumím

  • proč by bylo hloupé říkat, že podmínky pro takovouto spotřebu jsou dány metodikou měření???
  • vyrobce netvdí, že s takovouto spotřebou nikdy nepojedeš – ba naopak tvrdí, že pokud dodržíš podmínky stejné, bude stejná i spotřeba – a pokud podmínky nedodržíš, může být spotřeba vyšší nebo nižší)…

Kepler

Samozřejmě nevěř slibům výrobců. Skutečná spotřeba bývá o 2 litry vyšší. Vlastní zkušenost

Agneta

O to všechno nejde. Jde jen o to, jak si držet levnou konkurenci od těla. Vždyť by v EU mohly stát nejlevnější auta jen 1800,–€ (z Indie, Ruska, Indonézie, Malajzie…), ale když se jim nastaví laťka* vysoko, tak se na trh nedostanou.

*)víš jaká…ta šikana s emisemi:DDD