Niikii

Sport a alkohol :(

DObrý večer,možná je můj dotaz trochu zvláštní,ale mně to dělá velké starosti.Kde bych začala.Hodně sportuji,téměř každý den trénuji (běhám).Běháms trenérem,jezdím na závody a jelikož miluji sport,chodím na yogu,plavat,bruslit ale samozřejmě hlavně běhám.Myslím,že v běhu jsem dobrá,dokonce jsem byla už na MČR.Asi jsem trochu ,,frigidní´´ nebo jak to nazvat,ale příští týden mám s kamarádkou slavit svátek,jelikož se jmenujeme stejně.Zorgani­zovala oslavu,pozvala naše přátelé,zamluvila bar,kde to bude a už se moc těší.Je mi sice 15 a ona je starší (vždycky jsem se přátelila se staršími lidmi a bavila se s nimi v klubech a tak,ale ted je pro me na orvním místě sport).Ale ona chce jít potom na diskotéku a samozřejmě určitě hodně pít a tanocvat..Dřív bych hnd šla,ale ted nevím..Nemůže to nějak poškodit mojí kondičku nebo tak něco? :) Samozřejmě že by mi byo ráno blbě,ale nijak by mě to neoslabilo,když jinak nepiji vubec že ne?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když si jednou za čas vyrazíš z kopýtka,tak se nic nestane. Ovšem, když to nebude den před závodem nebo nějakým náročnějším tréninkem.

Ale je ti jasný, že oficiáně pít alkohol ještě nemůžeš ;o)

Další odpovědi
iceT

Když pominu,že je ti teprve 15…

Můj názor je ten,že alkohol ti sice kondici neoslabí,pokud to bude jen ten jeden večer,ale pokud nejsi na pití zvyklá,tak s tebou může dost zamávat a taky ti může být špatně i déle než jen jedno ráno.
Samozřejmě,že ti nikdo nemůže zakázat na tu oslavu jít,ale nikde není napsané,že musíš oslavovat s alkoholem v ruce.....

…a pokud se nemýlím,alkohol je zakázáno mladistvým podávat a prodávat-a nejde jen o provozovatele pohostinských služeb-ale když ono se na to tak moc nehledí a nedodržuje…

Terryle

Hoj, podle mě Ti to nic podstatnýho neudělá. Akorát Ti ten následující den nebude dobře a na tréninky nebudeš asi mít ani pomyšlení… Pokud ale budete připití blbnout, tak si dávej pozor – a pokud nejsi zvyklá pít, tak dvakrát. Člověk mívá rozhozenou rovnováhu, můžeš blbě došlápnout a je na zdravotní problém zaděláno. Kdysi se mi takhle povedlo si podvrtnout nohu…
No a samozřejmě – zkus to nepřehánět. Bude Tě na té oslavě někdo vyloženě nutit pít? Sama víš, že Ti je 15 a to by ses ještě k alkoholu dostat neměla, i když to tam samozřejmě nefunguje… Neříkám nepřipít si… ale i pít se dá tak, že o tom pak ráno ani nevíš. Prokládat to hodně nealkem, ideálně vodou. Semtam něco sníst. Musíš poslouchat svý tělo, což bys jako sportovkyně měla umět… a když Ti dá najevo, že už se mu ten alkohol nezdá, poslechnout.
Ale pokud ten hlásek neuslyšíš a přepískneš to, tak myslím, že to jednorázově Tebe ani fyzičku nezabije…

hanulka11

asi nevíš co je frigidní, ale na to máš ještě čas a že se jdeš pobavit ,…jen jdi přeci život není jen běhání …