andy111

Spongiozní kardiomyopatie – co od toho můžu očekávat?

Zdravím.Mám spongiozní kardiomyopatii a nějak o tom nic moc nemůžu najít.Mám ICD,ale vůbec netuším,co můžu dále očekávat,jak se to bude postupně vyvíjet.Poradí mi někdo?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na citovanou stránku. Třeba získáte radu.
Doplňuji:
Další informace na: http://www.ikem-kardiologie.cz/da­ta/sharedfiles/do­kumenty-ke-stazeni/Sympo­zia%20Brno%202­009%20A.pdf

Zdroj: http://www.so­len.cz/pdfs/kar­/2005/04/15.pdf

Další odpovědi
panenka

O Spongiozní kardiomyopatii jsem vám našla stránku kde máte napsáno co to je a uvedený příklad na člověku který tuto nemoc taky měl a co vše jeho léčba obnášela.

Spongiózní kardiomyopatie představuje vzácnou formu postižení srdečního svalu, průběh je obvykle nepříznivý. Ukážeme, že po zavedení léčby srdečního selhání může dojít ke stabilizaci stavu a klinickému zlepšení.
Popis případu. 46letý pacient byl přijat pro 4 týdny trvající rychle progredující námahovou dušnost. Stav jsme zhodnotili jako pokročilé srdeční selhání s projevy nízkého srdečního výdeje s nutností katecholaminové podpory. Při echokardiografickém vyšetření byl nález dilatace a těžké dysfunkce levé i pravé srdeční komory, významná MR a PH. Při tomto vyšetření bylo poprvé vysloveno podezření na spongiózní myokard v hrotové oblasti LK. Diagnóza spongiózní kardiomyopatie byla následně potvrzena metodou magnetické rezonance. Nález na věnčitých tepnách byl normální. Po provedení obvyklých vyšetření jsme pacienta zařadili na čekací listinu Tx srdce v urgentním pořadí. Pro opakované běhy NSKT bylo zahájeno podávání amiodaronu, ACEI ani ß-blokátory netoleroval. Po 3 měsících hospitalizace jsme zaznamenali postupnou úpravu klinického stavu, což umožnilo ukončit podávání katecholaminů a zahájit rehabilitaci. Příznivý vývoj s poklesem koncentrace BNP (tab.) dále pokračoval, bylo možné začít s titrací ACE inhibitoru a betablokátoru. Stav nemocného umožnil propuštění do domácího ošetření, o němž bylo rozhodnuto o preventivní implantaci ICD. Nemocný byl vyřazen z čekací listiny k Tx srdce, při ambulantní kontrole v 12/2007 zůstává v dobrém klinickém stavu (NYHA II) s dobrým výsledkem spiroergometric­kého testu.

Zdroj: http://www.ckson­line.cz/16-vyrocni-sjezd-cks/sjezd.php?p=re­ad_abstrakt_pro­gram&idabstrak­ta=174&act=print