Anaja

Máte někdo zkušenosti se srdečními onemocněními?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá/neměl stejné problémy jako já. Předem bych chtěla říct, že nechci být za hypochondra a hned běžet k lékaři.
Poslední dobou jsem hrozně unavená a mám silnější srdeční puls. Hrozně se zadýchávám, i když jdu jen ve škole do schodů. Dnes jsem cvičila (posilování) max. 3 minuty a musela jsem přestat, protože mi přišlo, že mi nestačí srdce, a po změření pulsu jsem měla 123. Po přečtení příslušných stránek na internetu mi přijde, že mám srdeční arytmii, ale je mi 17, tak mi to přišlo k nevíře. Děkuji za jakékoliv odpovědi a omlouvám se za tak zbytečnou dlouhou otázku. :) krásný den

  • cekala jsem takove odpovedi. Ptala jsem se, zda nema nekdo podobny problem nebo zkusenost, ne abyste mi popisovali presnou diagnozu v latinskem jazyce! Tohle je stranka spise o sebechytrejsi odpovedi nez o reseni problemu. Kategorie „Zdravi“ by tu vubec nemelo byt.

Odpovědi
brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

ivzez

I dítě školou povinné snad už ví, že všechny zdravotní problémy
či otázky je nutné řešit osobně s lékařem (vyjímečně telefonickou
konzultací s lékařem, který dobře zná Váš zdravotní stav), nikoliv
„hledáním informací či zkušeností" v internetu.

Sem lékaři nechodí (alespoň pokud vím) a žádný dobrý lékař
nediagnostikuje ani neordinuje přes internet. S tím se setkáte
pouze u šarlatánů.

Navíc jsme každý jiný, na každého působí něco jiného. I v případě,
že by někdo z těch, koho potkáte v internetu, měl přesně stejné potíže
jako Vy, nemusely by (v lepším případě) Vám jeho zkušenosti pomoci,
v horším by Vám mohly i uškodit.

Lékaři laikům zásadně nedoporučují číst lékařské repetitorium
ani podobné texty. Pokud je totiž začnete číst bez odborné přípravy,
můžete třeba zjistit, že máte např. potíže s prostatou, přestože ji
jako žena nemáte.

Zdá se Vám to být nesmysl? Zkuste se na to zeptat své lékařky!

Lamalam

Nenech se diagnostikovat a léčit po internetu. Zajdi k doktorovi, ten bude vědět víc.