maruš

Špatný zrak, nemoc z povolání?

Pracuji 27 let celý den pod umělým osvětlením a mám stále častěji silnější brýle. Lze to považovat za nemoc z povolání?

Nejlepší odpověď
orwell

Možné to je, ale 27 + 20 = 47, takže v tomto věku už oči mají nárok na změny k horšímu i u lidí, kteří nikdy nepracovali. Proto se to bude těžko prokazovat. Bez speciálního vyšetření, lékařské posudkové zprávy a právníka se to patrně neobejde. Sice neznám podrobnosti, ale získání nějakého odškodnění nevidím moc reálně. Prostě je to tak, že ke spoustě nemocí a opotřebení své schránky tělesné si lidé dopomohou v zaměstnání. Zkrátka až nás vysají, tak nás na stará kolena laskavě a s almužnou pustí domu umřít. Na tom se zatím nic nezměnilo a sotva kdy změní.

Další odpovědi
Edison

To může zodpovědět jen lékař, možná specialista přes pracovní lékařství.

ivzez

To musí posoudit klinika pracovního lékařství.

orestez

Ne. Ani z pohledu laické veřejnosti.

Kryšpín

Jeden znalec, druhý znalec, možná i třetí pokud se shodnou tak pravděpodobně ano