sisi0110

Soused vyhrožuje mému psovi, co s tím?

Bydlím v domku se zahradou, bohužel vedle nás žije silně nesnášenlivý pán. Máme osmi měsíční štěně havanského psíka (cca 5 kilo), které štěká když projede po ulici auto. Náš soused vždy vyleze na balkon a huláká na pejska: Půjdeš do trouby!, Zastřelím tě!, Otrávím tě!, aj. Nevím zda jeho hrozby mám brát vážně, každopádně se bojím. Naše zahrada je od zahrady souseda dělena plotem asi 150 cm vysokým a to je dost málo, na to aby mu to zabránilo přemněnit výhružky v činy. Máte někdo nějakou radu jak na takového člověka vyzrát? V okolí štěká více psů a daleko víc, ale v nejbližší blízkosti je ten náš.
Doplňuji:
Takže, abych doplnila náš pes štěká v intervalu asi tak dvakrát denně cca 30 sekund. V návaznosti na jednu odpověď bych ráda informovala, že podle nové úpravy už nejsou zvířata považována za věci. A pán, o kterém hovořím střílí na psa jiného majitele vzduchovkou, jen abych dokreslila jmenovaného ,,chudáka´´, který je obtěžován zvířaty.

Nejlepší odpověď
kropitko

neznám vašeho souseda,tak těžko říct jestli to myslí vážně. Ale podle mého ne.kdyby mu ctěl ublížit,tak už to udělal.

Další odpovědi
panenka

Podle mého názoru by se soused měl laskavě sklidnit,ale né ted vážně.Soused vyhrožovat může ale udělat vašému pejskovi nic nemůže,protože by se dopustil trestného činu ale on by to měl vědět.Pokud máte videokameru tak si kdyžtak vašého souseda občas nahrejte a pak pokud by k něčemu došlo máte důkaz že co jim pak vypovíte že je pravda s tím zajdite na policii ale jen pokud by k něčemu došlo.

atriplex

Na druhou stranu chápejte i vy souseda. Já zažil jednou, jak sousedův pes pořád štěkal. Nebylo to nic příjemného. Pak se sousedi odstěhovali, ale pokud by to neudělali, tak bych to musel řešit přes úřady.

kokoťenko

Až zase příště bude na psa křičet,tak vylezte ven a řekněte mu,ať na Vás nekřičí a nevyhrožuje Vám a pokud možno ať to slyší sousedi. Pak udělejte zcénku,že Vám vyhrožuje.

anonym

Takoví lidé rozumějí argumentaci zvlášť dobře,když při ní držím v ruce klacek.

vagra

Jeden z nich,bude muset přestat štěkat!Ten pes to asi nebude!
To chce klid.On si je moc dobře vědom toho,co si může dovolit.

BENYTA

Je to hrůza,taky mám uštěkanou rasu,samotnou mě někdy štve,že jen nezahlásí,ale nepřestanou,dokud neopustí jejich hlídací území,což je dost dálka.Jediné,co bych poradila,je psa to odnaučit,na mých stránkách je odkaz kde,u koho,a při této činnosti vždy se objevit venku a psu to zakazovat,aby soused viděl,že máte snahu.Jeho výhrůžky jsou podle mě jen naoko,směřují spíš k vám,aby jste s tím něco udělali.V tomto případě řešte prevenci a ne právní důsledky,zmrza­čenému psu už by to bylo jedno.A navíc se spojte s majitelem psa,na kterého střílel a doufejte,že u vašeho to tak daleko nedojde.

Zdroj: www.hoddogpin­c.estranky.cz

kikinka2210

Pokuste se mu vysvětlit že to dělá každý pes.Pokud mu to doopravdy tak vadí ať se odstěhuje.Mám stejné problémi s kočkou.Také mňouká (ale i v noci) Já to sousedce vysvětlila,už je klid.Přeju hodně štěstí. (ať mu nic neudělá) 🙂

člověk

vaše chyba.měla jste se domluvit,existuje totiž fobie na psa a štěkání zvlášť,málokdo si to uvědomuje,Jinak pes je věc,tak může beztrestně udělat cokoliv,maximálně pod pokutou 500,–kč

ReHu

Těžká rada.
Zkusila bych psa trénovat, aby neštěkal na každé auto a hlavně aby nejedl nic jiného než ze své misky.
Prostě eliminovat šance.

martina1

Nemáte pravdu, podle trestního zákoníku a nebo přestupkového zák., je zvíře stále považováno za věc. Pouze byly úpraveny tresty ohledně týrání. U fyzických osob až do výše 400 000 Kč., ale to se jedná o týrání. Ve Vašem případě se jedná pouze o přestupek proti občanskému soužití, který můžete ohlásit na Policii ČR. Dokud Váš soused neublíží Vašemu psovi, tak to nic jiného není.

vecernice

To je panečku hrůza-pes štěká a kočka mnˇouká,lidi mluví atd.To snad bylo vždycky ne?To je nějaká nová mo´da si na všechno stěžovat.Začínám už být totiž alergická na věčné stěžovatele a vyhrožovatele docela na všechno.Být váma pořídím si ještě jednoho psího kamaráda a to pořádnýho hafana z pořádným basem.Málokdo z těchto lidí si uvědomuje,že mu to upozornˇovací štěkání může třeba zachránit majetek,protože ti zloději u toho neštěkají,ale jezdí tím autem.

cukrar

Na správnozu radu je třeba slyšet i souseda. Na jiném webu se řeší přesně opačné,
„sousedův pes stěká, vyje, nemůže spát. co s tím“?

zuzka.kol.

my máme stejnou rasu pejska a bydlíme v paneláku taky hodně štěká a vyje na sanitky ale nic takovýho se nám nikdy nstalo já si myslím že jen vyhrožuje protože kdyby ne asi by už dávno něco udělal.každopádně kdyby psovi něco udělal tak bych stím šla mžná i na policii no…spíš bych řekla rodičům je mi jen 12.

monzy197

Mno…naši sousedi maj taky psa,a taky pořád štěká a já to nemůžu vystát,ale je to zvíře!…Každopádně bych si stěžovala starostovi!

ragazzonuovo

Právě nám přišel do schránky anonym, že některé sousedy z bytovek proti našemu rodinnému domku hodně vadí štěkání našeho psa, který se celý den neozve, leží celé dny na rohožce ZA barákem. Vyhrožují radikálním řešením. Co se dá dělat? Kdyby dotyčný přišel a domluvil se… Ale on se ani nepodepíše.

mosoj

Kikinka2210 : Proč by se měl soused stěhovat kvůli Vaší kočce nebo psovi. Někdy je to opravdu o nervy. Pokud vidím, že se majitel
snaží zvíře uklidnit tak je pohoda, ale někdy z to ho má majitel ještě prasečí radost. Je třeba ohleduplnost na obou stranách.