Soudní poplatky za nevrácené knihy?

Dobrý den,

nejsem si jist kam otázku zařadit, ve zkratce, před asi 8 lety jsem nejspíše nevrátil knihy do knihovny, přestěhoval se. Změnu jsem jim v knihovně nenahlásil (nenapadlo mě to). Posílali upomínky + prý advokátní upomínku na starou adresu a že snad proběhl soud a budu platit hodně peněz za soudní poplatek? Kolik / nějaké penále? Kde zjistím, zda opravdu něco dlužím? Nemůže to být nějak promlčené? To opravdu když někomu něco dlužím, tak mě X let nehledá (přišel jsem na to náhodou, když sem do knihovny zašel)?

Nejsem si jist termínem „Soudní poplatky“ nejspíše se jedná o něco jiného, pravděpodobně nějaké náhrady za proběhlé řízení? Opravdu nevím jak to funguje, vybalili to na mě dosti nepříjemně, ještě to budu řešit v průběhu týdne.

Hlavně by mě zajímalo, kde ověřeně zjistím, kolik kde jakému státnímu aparátu dlužím?

Nejlepší odpověď
Drap

Tam může být započítaná cena knihy,. pokuta za nevrácení a penále. Celkem ta suma nemusí být nijak malá plus soudní výlohy.
Informoval bych se asi v té knihovně, a jinak se určitěvpřihlásí ten, kdo bude pohledáívku vymáhat. Samozřejmě k tomu připočte svoji asi nemalou náhradu