HerbiG

Solarni panely

prosim nejake strucne a pekne recenze informace o solarnich panelech … a jestli jeste muzu tak kolik stoji 1 deska na strechu … a kdo mi to tam šteluje …

Nejlepší odpověď
panenka

já osobně herbigu s tým skušenost nemám.skus si do vyhledávače dát solarní panely a tam máš mnoho stránek ohledně solarních panelů

Další odpovědi
kazisvět

věcí jsem se před časem zaobíral a tak posílám pár svých zkušeností:

  • vybírat solární panely od největších světových výrobců – Sharp Solar, Suntech Solar, Canadian Solar, BP Solar. Malí hráči slibují o něco lepší ceny, ale nemusí splnit záruky.
  • nedá se říci, kolik stojí deska na střechu. Záleží na výrobci a účinnosti. Já jsem měl na podzim nabídku 220W panelu za 14 000 Kč bez DPH, ale k tomu je třeba přičíst náklady na střídač (cca 50 000 Kč) a instalaci včetně elektrorevizí (cca 100 000 Kč)

Dělá to spousta firem, je to dobrý business. Já doporučuji na základě dobrých referencí Tersys, s.r.o.