NickD

Socialní dávky

jedna moje kamarádka přišla ubrečená ze sociálky,o které už mám své mínění.Žije s přítelem a má 4letou holčičku,u které není zapsán otec.
Cituji její slova:„než mi schválí nějaké peníze,tak projdu strašnou buzeračinou,pro­jedou mi prý celej byt a teprv podle toho mi něco daj,nebo ne – no prej prolezou byt i několikrát a bez jakého koli varování,že na to právo mají“
Na co mají nebo nemají právo? Díky.

Nejlepší odpověď
kropitko

Proboha,jaký peníze??? Jako sociální dávky??Ty nemají s pracovnicemi OPD nic společného…
Jinak pracovnice OPD skutečně mohou prolézat celý byt,koukat do lednice apod..

Miroslave co to je za blábol,sociální dávky pobírám a žádná pracovnice z úřadu práce,od kterého mimochodem dávky pobírám ,mi domů neleze. Prostě jdete na úřad práce,tam dokladujete Vaše příjmy,případně příjmy Vašeho partnera a dětí,buď na tyto dávky máte nárok nebo ne. Nikdo k Vám domu nejde. Jiná stránka věci je,to je tento případ,jelikož kamarádka NickaD není vdaná ,tak má zřejmě soudně určený dohled OPD,ty mohou kontrolovat v jakých podmínkách dítě žije,pokud tyto podmínky budou nevyhovující,tak podají návrh k soudu na umístění dítěte do nějakého ústavu. Každopádně a to zdůrazňuji,se žádostí o sociální dávky,jako jsou přídavky, sociální příspěvky,případně příspěvek na bydlení,nemají sociální pracovnice OPD nic společného,ale doopravdy nic..... Klidně se na to zeptejte na příslušném úřadě. Jsou to dokonce dva naprosto odlišné úřady. Úřad práce- OPD

Další odpovědi
Miroslavst

Něco takového už tady bylo, ale klidně zopakuji:
Dle zákona, respektive Ústavy a Základní listiny práv a svobod nikdo nemůže provádět domovní prohlídku, jelikož obydlí je nedotknutelné, vyjma zákonem stanovených podmínek. Domovní prohlídku může nařídit jen soud.
To co popisujete je domovní prohlídka.
No a nyní druhá strana mince. Chcete peníze?, musíte bohužel strpět toto úskalí.
Je to jednoduché. Při návštěvě soc. pracovnice, která nemá povolení k domovní prohlídce ji nemusíte pouštět do bytu, ale ona vám zase nedá žádné peníze.
Tak si vyberte.
Ano, podívají se kde spí dítko, kde má uložené věci, jestli má nějaké hračky. Jestli nemáte doma nadstandardní vybavení a teprve poté rozhodnou o příspěvku.

NickD

mé zkušenosti z OSPOD jsou zralé na řešení přímo na ministerstvu práce a socialních věci – ani 30dení lhůta na písemnou stížnost jim nic neříká a děti už vůbec ne.

kropitko

Je to to samé jako když se mosoj ptal na letadlo,quentos odpověděl a špatně,já mu dala bod,jelikož jsem si myslela,že by se nepouštěl do otázky na kterou by odpověď neznal. Skutečně úřad práce nemá nic společného s úřadem,kde se zabývají ochranou práv dítěte. Co se týče toho,na co mají právo,to je velice složité. Když je domu nepustíte,tak okamžitě podají návrh k soudu na odejmutí dítěte,já to tak měla,málem mi děti skončily v ústavu,jen proto,že jsem odmítala ze socprckama(omlouvám se za ten název) spolupracovat. Takže poraďte kamarádce,ať s nimi vzájmu dobrých vztahů spolupracuje. Komunikuje s nimi,dostavuje se na schůzky,jinak to také nemusí dobře dopadnout.

anonym

Co to je- OPD? Jestli je to TO,co si myslím,že to je.........těbůh.

kropitko

OPD je zkratka odvozená OSPOD-Odbor sociálně právní ochrany dětí, omlouvám se já si to zkracuji na Ochranu práv dětí,není to tak že bych to používala jen já…http://ban­ga.blog.idnes­.cz/c/89346/Jak-jsem-hledal-syna-aneb-prava-otcu-v-praxi.html

NickD

Všem vám děkuji a zkusí tlumočit.

kropitko

kdyby si z něčím nevěděla rady,tak napište,já Vám pošlu svůj e-mail,ať může rovnou napsat mě a zeptat se. V tomhle směru mám bohaté zkušenosti už asi tak cca 15 let…