Avatar uživatele
maroska

Mám nárok na sociální dávky, když žijí na ulici?

Dobrý den, byla jsem vyhozena rodiči z domu a nucena nahlásit se k trvalému pobytu na městský úřad. Momentálně jsem bez práce a vedena na ÚP kde nepobírám žádnou podporu v nezaměstnanosti. Zajímalo by mne jestli mám nárok na některé sociální dávky a na jaké konkrétně?(např. dávku v hmotné nouzi?) Děkuji za odpověď, Zuzana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4053 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Sociální dávky jsou vázány na trvalý pobyt žadatele. Určitě nejde do žádosti jako adresu uvést: „bydlím na ulici“ nebo „jsem bezdomovec“. Naopak si ale myslím, že uvést jako vlastní adresu adresu úřadu lze. Otázkou je, co máte v občanském průkazu. Dále platí, že žádat o podporu a sociální dávky můžete jenom v místě příslušného úřadu (toho, který působí v místě Vašeho trvalého bydliště).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?maroska Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

spíše se ptej, za jakých okolností jsi byla rodiči „vyhozena“ a „zbavena“ původního trvalého bydliště a „nucena“ k přihlášení bydliště na úřad. Musí se dojít tam, kdo komu způsobuje újmu a nebo křivdu.Jestli to proběhlo právně správně,, přeci jsi se všeho nevzdala dobrovolně a nepotvrdila to písemně, nebo jo? Bylo by to škoda, píšeš celkem seriozně na to, skončit na ulici .)
Doplňuji:
pokud jsi se vzdala pobytu pod nátlakem a bylo to někdy teď, dá se to ještě řešit. Nátlak a dočasné pomatení mysli z té které situace.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Na pomoc v hmotné nouzi máš, příspěvek na bydlení však nikoli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sio

Na internet se dá zdarma dostat i na městském úřadě. Taky netuším, proč někteří považují internet za luxus, určený pro ty „lepší“. Zuzano, setkala jsem se s případem, kdy dávka v hmotné nouzi byla vyplacena i v jiném městě, než má žadatel trvalý pobyt. Zkus to.

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mirlin

Nevím proč je odpomass neustále tak nechutně agresivní.
Já již několikrát s ní přišel do konfliktu,ale znát osobně bych jí nechtěl.

Bez domo vec / vážená nechutná ženo je dnes člověk ze dne na den a vám bych to přál si vyzkoušet/!

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
odpomass

Alespoň, že jsou sympatie vzájemné. Pro tebe jsem možná agresivní, ale alespoň vystupuji jen pod jedním účtem…

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mirlin

Mě to totiž tady slouží pouze jako zábava,která se ovšem zásluhou takových intrikánek stává /la,velmi nechutnou!

před 4052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mirlin

Nevím proč je odpomass neustále tak nechutně agresivní.
Já již několikrát s ní přišel do konfliktu,ale znát osobně bych jí nechtěl.

Bez domo vec / vážená nechutná ženo je dnes člověk ze dne na den a vám bych to přál si vyzkoušet/!

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

pro odpomass – nevím jak jinde, ale v Praze mají bezdomovci přístup k internetu ve středisku Naděje, možná i jinde. Jak jinak by se mohli pokusit socializovat se?

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
odpomass

A oni tam nedávají rady, jak se „socializovat“?? Na odpovedi.cz těžko v tomto najde adekvátní řešení…

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

To je pravda, na odpovedi.cz skutečně najde řešení těžko. Přístup k internetu jim ale umožňuje pokusit se realizovat rady, které jim tam dávají. To není žádný přepych, ani luxus, pouze zjednodušená možnost komunikace. Není třeba se nad tím veřejně pozastavovat…
Odpověď zmizela, protože ji svým hodnocením „posvětil“ někdo, kdo by s ní po reakcích byl zřejmě nerad spojován.
Výraz socializovat netřeba dávat do uvozovek, to pouze znamená začlenit se do společnosti.

před 4052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek