Pokud za mne zaměstnavatel neplatí zdravotní a sociální pojištění, kdo je dlužníkem? Po kom bude pojistné vymáháno?

Nejlepší odpověď
anonym

dluznikem je zamestnavatel,pokud vas zamestna a mate ve smluve napsano ze bude za vas odvadet zdrav,pojisteni je to pak jeho povinnost

Další odpovědi
iceT

melo by byt vymahano po zamestnavateli,pro­toze platit tato pojisteni je jeho povinností stejne tak jako kdyz za vas plati urad prace,pokud jste evidovany.

Jambalaya

To, jestli za vás zaměstnavatel platí či neplatí vám může být srdečně jedno. Jediné podstatné je, zda vás přihlásil na sociální správu a zdravotní pojišťovnu jako zaměstnance. To si zjistěte přímo u nich. Dluhy na pojistném zaměstnavatele nemají pražádný vliv na jakýkoliv důchod či jiné dávky, jak zde někteří jedinci tvrdí.

GM

Dlužníkem je zaměstnavatel, předpokládám, že na výplatní pásce máte soc. a zdrav. pojištění strženo.

pondělí

ANI TAK NEJDE O DLUŽNÍKA,ALE JAK PŮJDETE DO DŮCHODU,BUDETE SE DIVIT,A TO I DŮCHOD INVALIDNÍ,KTERÝ MŮŽE NASTAT I ZÍTRA.....