Barbora

Smlouva s O2

Chtěla bych se zeptat na 1 otázku týkající se smlouvy s O2.
Včera mě oslovili na ulici obchodníci z O2 a nabídli mně dle nich výhodnou smlouvu pro studenty. Bohužel jsem se nechala ukecat a smlouvu na 2 roky s nimi na ulici podepsala. Už ted samozřejmě vím, že to byla pitomost a smlouva je nevýhodná. Je možné ještě smlouvu zrušit? Děkuji za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Dandi

Odstoupit se dá víc než jednoduše. Protože smlouva není sepsána v místě obvyklém pro běžné podnikání (nabízení služeb, obchod atp.) tak máte 14 dnů po sepsání smlouvy právo na její vypovězení.

Další odpovědi
Lencis

Podle ustanovení § 57 občanského zákoníku platí, že pokud je smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání (prezentační akce, veletrhy, na ulici apod.), má spotřebitel právo od smlouvy PÍSEMNĚ odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od uzavření smlouvy. Poskytovatel není oprávněn účtovat si paušální náhrady nákladů ani odstupné, ani si klást jakékoliv další podmínky. Poskytovatel je povinen podle ustanovení 57 odst. 2 občanského zákoníku spotřebitele písemně upozornit na jeho právo odstoupit od kupní smlouvy v této lhůtě. Pakliže tuto svou právní povinnost nesplní, má spotřebitel právo odstoupit od kupní smlouvy do 1 roku od jejího uzavření. V oznámení o odstoupení od smlouvy postačí konstatovat, že od smlouvy, kterou je vhodné náležitě identifikovat (název, číslo, datum, smluvní strany, případně předmět smlouvy a kupní cena), odstupujete. Nic dalšího není třeba uvádět. Pakliže jste tímto způsobem od smlouvy odstoupila, není prodávající v žádném případě oprávněn účtovat Vám jakékoliv částky.

jarčáč

Podepsat jakoukoli smlouvu, aniž si ji důkladně můžete pročíst a rouhodnout se zcela v klidu a s jasnou myslí je chování neseriozní firmy.
Pokud jste si to uvědomněla hned a nezačala využívat jejich služeb, zkusil bych se s nima dohodnout.Kdyby o tom nechtěli nic slyšet,máte ještě jednu možnost.Neboť smlouva byla uzavřená přímo na ulici a pod tlakem, mohla by být smluova uznána za neplatnou…ale s tím by jste se měla poradit spřímo s právníkem.Osobně bych zkusil první možnost a případně udělal menší bububu…
posílám i odkaz na zajimavý článek a jak tuhle situaci řešili jiný.

Zdroj: http://icons.cz/71-vypoved-sluzeb-u-telefonica-o2.html

Attack-design

bohužel pokud nemáte ve smlouvě jasně napsáno – ve všeobecných obchodních podmínkách, že máte nárok do určité doby (např. 14 dní od podpisu smlouvy) odstoupit, pak s tím nic neuděláte, pokud smlouvu nedodržíte zpravidla hrozí až několikatisícové pokuty, a na rovinu soudit se s takovým gigantem?

alenka901

podle mě můžeš smlouvu zrušit co sedmi dnů každopádně bych zavolala operátorovi