Avatar uživatele
siminn23

Odstoupení od prodejní smlouvy?

Dobrý den,
mám dotaz. Uzavřel jsem obchod přes email, s tím, že pán zaplatil, ale peníze se mi ještě nepřipsali. Připíšou se zítra. Rozhodl jsem se zrušit prodej. Můžu prodej zrušit, tím pádem vrátit peníze a vše by bylo bez problémů apod..? Předem děkuji

Smlouva to nebyla. Byla to spíš domluva. Přes bazos.cz jsem něco prodal a s pánem jsou jen problémy, tak to s ním dál nechci řešit, vrátit peníze a konec. Smlouva nebo něco podobného jsme si nestanovili, byla to jen slovní domluva přes email.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2970 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Obecně (moc podrobností nepíšeš) „uzavřel jsem obchod“ znamená, žes uzavřel smlouvu (dohodu) že ty poskytneš něco, protistrana oplátkou něco jiného. „Rozhodl jsem se zrušit prodej“ – pokud nemáš nějaké vhodné ujednání v kupní smlouvě, nebo se zrovna daný prodej neřídí nějakým zákonným ustanovením, které by to umožňovalo (a zrovna mně vůbec žádné ve prospěch prodejce nenapadá), postupuješ proti uzavřené smlouvě. Přinejmenším je to nemorální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hans51

Velice obecný popis, řešení je mnoho. Pokud nevíme, co jste si ve smlouvě ujednali, těžko se odpověď hledá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
siminn23

Smlouva to nebyla. Byla to spíš domluva. Přes bazos.cz jsem něco prodal a s pánem jsou jen problémy, tak to s ním dál nechci řešit, vrátit peníze a konec. Smlouva nebo něco podobného jsme si nestanovili, byla to jen slovní domluva přes email.

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Pojem smlouva neznamená automaticky písmena na papíře. Když nastoupíte do tramvaje, uzavíráte smlouvu o přepravě, když si kupujete rohlík, uzavíráte kupní smlouvu apod. V některých případech vyžaduje občanský zákoník písemnou formu smlouvy, ale je to v podstatě zřídka kdy. Nic však nebrání smluvním stranám, aby se dohodly, že i ta koupě rohlíku bude sepsaná na papíře 🙂

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Domluva = smlouva…
😉
A teď je otázkou, co je/bylo jejím obsahem – my to nevíme…
😉

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
siminn23

Napsali jsme si.

Podmínky nebo nic takového o tom nebyla řeč. Šlo o to, že pán měl zaplatit X kč, a poté ode mě mě obdržet email s tím produktem (jednalo se o elektronickou licenci). Ale pán měl nějaké problémy apod, tak mu chci vrátit peníze a uzavřít to. A dál už neřešit.

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Tak šlo o licenční smlouvu, smlouvu kupní, nebo nakonec úplně něco jiného?

Pokud jste s kamarádem opravdu rozjeli ten e-shop, jak jste prozradil ve své dřívější otázce, nemůžu než doporučit prostudovat si alespoň zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
siminn23

Nic jsem nerozjel. Prodal jsem produkt, což je licenční číslo. Nesouvisí to s žádnou licenční nebo elektronickou smlouvou ;)

před 2970 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek