Achaleus

Vypovězení smlouvy s O2.

Dobrý den, smlouva mi končí v polovině roku 2013 s tím, že pokud se vyvážu ze smlouvy dříve mam platit smluvní pokutu 3500,–. Jde o to, že jsem byl ze strany O2 podveden a uveden v omyl s cílem vnutit mi službu o kterou jsem nestál. Chci se zeptat, zda se toto dá použít jako argument či došlo li tímto k porušení provozních podmínek O2 či snad porušení nadřazeného obecně závazného právního předpisu. Děkuji za odpověd, Blažíček
Doplňuji:
Službu se mi podařilo na poslední chvíli po stížnosti zrušit a hrozbou českýho telekomunikačního úřadu mi „odpustili“ a poplatek.

Nejlepší odpověď
Mapel

Chtělo by to znát podrobnosti, ale asi to nepůjde. Pokud jsi za službu začal platit a nepožádal jsi o její zrušení, tak jsi dal prakticky souhlas s touto službou.

Další odpovědi
Drap

Použít jako argument by se jistě dalo, ale bez pečlivého prostudování smlouvy adobrého právníka bych do toho asi nešel.

Michal Kole

Možná by bylo lepší napsat problém na forum O2, samozřejmě to nějak „zeslušnit“, ať se vyjádří O2 Guru, bude pak muset problém "přepsat do facebookového formuláře.

O2 Forum:http://www.o2­.cz/osobni/fo­rum/
Facebook formulář: http://www.fa­cebook.com/o2cz?sk­=app_1651041169­21455