Avatar uživatele
Lyn

Smí se krmit zatoulané kočky?

Konkrétně v Praze.
Doplňuji:
Aby bylo jasno, já je nekrmím, ale sousedka si v tom přímo libuje, dává ke vchodu 5 misek a do nich žrádlo pro kočky. Ty tam chodí jak do jídelny a pořád se tam potulují. Vrcholem všeho bylo, když mi vynadala, že venčím psa a tím jí ty kočky plaším. Utrousila jsem jen, ať si je teda krmí doma. Ráda bych jí příště upozornila (pokud to tak je), že je to zakázané nebo že jí hrozí pokuta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Lyn

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Michal Kole, anonym před 4259 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Rozhodně to není zakázané,spíše je to považováno za dobrovolnou a prospěšnou aktivitu.Sama uvádíte,že máte psa, tak se dá předpokládat,že máte ke zvířatům kladný vztah.Vaše sousedka se stará o taková zvířata a pravděpodobně ze svých prostředků,která nemají štěstí jako váš pes a jsou bez tepla domova a stálého přísunu krmení.Měla byste mít více soucitu ,pochopení a tolerance.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

K nás sice nechodí kočky přímo toulavé, ale spíše rebelské a také je krmíme. Není zakázané dát zvířeti jídlo a jedná se o správnou věc. Ta paní je moc hodná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ella

proč by se nesměly? to je dobrý skutek, i když se pak pověsí na toho, kdo jim něco dal. Sama jsem si jednou na základce vzala do bytu koťátko co se potulovalo u plotu a mňoukalo a dala mu mlíčko… pak za mnou šlo a pořád chodilo kolem vchodu, bylo mi ho strašně líto. Jsou to živí tvorečkové.
To je jakoby vás měli pokutovat, že hodíte peníze bezdomovci nebo mu koupíte jídlo…

Paní to evidentně poněkud přehání, asi je kočkomilka, ale nedá se s tím nic dělat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Podle mne by se krmit neměly, přináší to dost velká rizika, zvláště do budoucnosti. Zřejmě to ale žádná vyhláška či nařízení nezakazuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

U nás obecný zákaz neexistuje., ovšem existují regiony kde je podobné činění dokonce pokutováno. Přijatelné je asi krmit tyto volně pobíhající nešťastníky /též psy/, pokud jsou cílenně sterilizováni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Pokud Vás nikdo nevidí tak jo 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Neměli by se kmit už tak jich je dost, jestli je to trestne jako krmeni holubu ktere stejně všichni krmi to nevim ale pochybuju že budou policajti hlidat jestli někdo nekrmi kočky :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je to nežádoucí. Nic víc. Není zájem, aby se toulavé, zpravidla nemocné kočky množily, a dál tak šířily nemoci…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Vtomto případě by bylo záslužnější zavolat odchytovku a následně zaplatit kastraci…
Předpokládám že jsou tam také malé děti a kočičky se také vyprazdňují a to brrrrrrrrr.
Takže nekrmit,ale investici vložit do kastrace…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Paní, která nezištně krmí cizí nebo toulavé kočky je určitě moc hodná, má v sobě soucit a lásku kek zvířatům, které si samy pomoci nemohou. Zato ty, přestože máš psa, lásku ke zvířatům asi nemáš nebo máš psa jen jako věc. Podle mne jsi pěkné tele, když se tu ptáš na takovou věc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lyn

GM: hodnodit můj vztah k mému psovi je zde zcela neadekvátní.. Podle jedné otázky, kterou jsem položila nemůžeš hodnotit můj charakter nebo postoj. Vůbec nevidíš hloubš do toho, co se tam stalo, tak tě prosím, zdrž se urážek.

před 4260 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek