Yavin

Ahoj, nemáte tip na nějaké originálnější jídlo pro kočku?

Ahoj, nemáte tip na nějaké originálnější jídlo pro kočku? Dávám kocourovi granule a kapsičku a poslední dobou je na něm vidět, že už mu to leze krkem. Chtěl bych mu dát něco jiného, ale nic mě nenapadá.

Nejlepší odpověď
beer

Byť jsem chovatel, žádné „originální“ žrádlo pro kočky nepoužívám, ani neznám.

Všem kočkám bez rozdílu se běžně zavděčíš kuřecím, rybím i zvěřinou jak za syrova, tak i vařeným (vždy bez kostí), rybkami v konzervě atd. Doporučuji podávat jen v malém množství k přilepšení, jinak to bude chtít neustále. Naopak nutit zdravou a prosperující kočku k další konzumaci potravy je zbytečné a dokonce ze zdravotního hlediska nevhodné. Pokud mlsná kočka nechce – tak ať jednoduše nežere.
Toto jsou běžné chovatelské i veterinární zkušenosti.

Další odpovědi
gecco

Maso…
:-O
Kočka je masožravec – kup (nebo ulov, nebo nech si ji samu ulovit) maso.
😁
I když je pravda, že to není „originálnější“, tím se živí každá rozumná kočka (kočka rozumného pána).
___
Dej jí k žrádlu traktor – to ještě žádná kočka nežrala.
😁

anonym

Vývar ze skeletů drůbeže,do toho namočit kus rohlíku,granule a musí snad zachutnat,
játra uvařená ,ale pozor ne s těstovina ma,kočka je masožravec!

alexandra

Kočka bývá mlsná,proto se pro ni vyrábí daleko více druhů žrádla,než pro psy.Já bych mu normální jídlo nevařila,buďte rádi,že je zvyklý na granule a na kapsičky.Ale určitě bych mu ty granule a kapsičky měnila a kupovala různé druhy,různých chutí.Nekupujte jí pořád to stejné.

iceT

…že už mu to leze krkem.....anebo je prostě přežranej.Dej mu jeden den dietu a uvidíš,jak se na staré dobré granule hladově vrhne.Však on se z hladu ještě nikdo neposral,že?

Emefej

Zkoušel jsi kaviár, langusty nebo ústřice? Našim kočkám to docela chutná.

vanessa12

taky sem si myslela, že mám mlsnou kočku, ale pak sem zjistila že je to normální že kočka nežere hned to, co jí dám, takže máme teď granule kapsičky a vubec všechno do jedné značky

Fyzik

Veterinářka říkala, že lidi furt chtějí kočce dělat dobře, tak jí pořád kupují něco nového, ale že nejlíp kočce uděláme, když najdeme něco, co jí bude jakž takž chutnat a měnit nebudeme.