vindic

Líbí se mi britské a kartouzské kočky. Prý nesmí žrát suché žrádlo ani chodit ven. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady něco málo o Kartouzské kočky nejsou vybíravé v jídle, příliš tučné krmivo se ale nedoporučuje. Vhodná je taktéž častější kontrola chrupu, neboť některé kočky mohou mít problémy se zvýšenou kazivostí.

Zdroj: http://www.mo­drykocour.cz/stran­ka.php?id=569

Další odpovědi
ladyhawke

Kartouzska kocka je podtyp britky. Suche zradlo muze, doporucuji ale vyvazenou stravu typu granuli Royal Canin. Ven mohou, to nechme na vasem uvazeni, jestli je to v dane lokalite pro ne adekvatne bezpecne. Neznam ale nikoho, kdo by poustel kocku, jejiz porizeni je, hl. v pripade kartouzky, nakladnejsi. U vsech kocek se po kastraci musi dbat na to, aby nepribrala pres limit, jinak to muze vest ke zdravotnim obtizim. Kartouzske kocky jsou zavalitejsi nez britske, ale u nich je to dano prirozenymi proporcemi.