JájsemRaibek

Slyší ryby?

Určitě znáte tu situaci, kdy rybář sedí na břehu, nahozenou udici a čeká. Jdete okolo, neříkám, že křičíte, ale bavíte se hlasitěji. Rybářova reakce je pššššt!
Proč pšššt? Copak ryby slyší?

Nejlepší odpověď
cochee

Ryby nemají vnitřní ucho, ale mají sluchový orgán zvaný podélná čára, vnímají jím jak zvuky z nám slyšitelného pásma, tak i infrazvuky, např. otřesy – proto se ryby v klidné tůni u břehu vyplaší, když po tom břehu někdo jde jak slon.

Další odpovědi
gecco

Jasně, že ´slyší´ – vnímají podélné vlnění (akustické) sice trochu jinak, než suchozemští živočichové sluchem, ale vnímají.

lexx

jistěže slyší, popsal jsi sám