Stříbrný

Složení kauce na propuštění?

Když složím kauci třeba 5 milionů a soud mě propustí z vazby, budu-li se dostavovat k řízení, neuprchnu, prostě budu jednat podle pokynů a nakonec mě odsoudí. Vrátí mi tu kauci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud splníš konkrétní podmínky uvedené v rozhodnutí o peněžní záruce, pak ano.
Bližší v Trestním řádu, popisu níže a odkazu ve zdroji:
(Pokud by ses osobně ocitl v této situaci, tak ti garantuji, že bys to měl důkladně nastudované a ještě pro sichr konzultované s právním zástupcem před kolizí s možnými právními výklady).

Vazba může být nahrazena peněžitou zárukou, s výjimkou vazby koluzní a s výjimkou trestního stíhání v případě určitých závažných trestných činů (např. vraždy, těžkého ublížení na zdraví apod.).
Tato možnost byla zakotvena v § 73a trestního řádu roku 2001. Kauce je omezena pouze dolní hranicí ve výši 10 000 Kč a složit ji může nejen trestně stíhaný, ale i jiná osoba, pokud byla seznámena s obviněním a důvody vazby. Soud může s přihlédnutím k osobě obviněného, trestného činu a důvodům vazby peněžitou záruku přijmout, ale také nemusí. Pokud propuštěný z vazby uprchne, skrývá se, na předvolání se nedostaví, opakuje trestnou činnost nebo se vyhýbá již uloženým trestům, kauce propadá státu. Lze ji také použít k úhradě škody poškozeného.
Doplňuji:
http://www.novinky.cz/…

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/K auce

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.