Deniskade

Přítel je držen ve vazbě. Lze ho propustit na kauci? Na jak vysokou? Můžou ho tam držet dlouho?

Dobrý den chtěla jsem se zeptat.Muj přitel uz je 2 dny a nekolik hodin zadržen, je v předbežné cele. Je zadržen pravděpodobně za krádeže a přepadení nejak tak. Ja tomu neveřím, ale mam strach, ze to na pritele nekdo hodil, a kdyby to dopadlo spatne a chtela bych zaplatit kauci ,kolik by to cca bylo. Mužou ho držet tak dlouho? Muže byt vyšetřován i na svobode že ano?Dnes jen rekl pan ktery pripad vysetruje ze by mel byt dnes doma nebo zitra ze dnes uz by mela mit soudkyne rozhodnuti nebo nejak tak a to ze ho nemuzou drzet tak proste mame cekat jestli se vrati domu nebo ne.Pritel nebyl Nikdy trestaný.Dekuji za odpoveď

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Do 24 hodin od zadržení musí rozhodnout soud o umístění vazby, jinak jej musí propustit.
Co se týče přijetí záruky – kauce, ta je jen a jen v kompetenci soudce, který rozhoduje o vazbě, zda ji přijme či ne. Někdy postačí záruka obviněného, někdy nejsou shledány důvody pro vazbu atd.
Výše kauce je individuelní a může činit desítky tisíc až několik milionů.

Další odpovědi
jmhad

Já trochu poopravím – cituji " návrh na vzetí do vazby může být podán soudu nejpozději do 48 hodin od zadržení, jinak musí být zadržený propuštěn na svobodu. Spolu s návrhem je zadržený obviněný odevzdán soudu. Soudce je povinen zadrženého vyslechnout do 24 hodin od doručení návrhu a rozhodnout buď že obviněného bere do vazby, nebo že ho propouští na svobodu.
Takže můžete jednat – zjistit kdo a kdy bude rozhodovat a dát návrh na onu kauci.

bolak

Počkej do voleb, Klaus ho pustí až bude zas v křesle.