Lilly

Škodí pudr pleti ???

Je mi 13 let a mám akné … ale stejně si rano málo pudru dam a to protože mám akné a je to hnusný a pudr o trochu zakrije … Zhoršuje se to nebo je to v pohodě ??? Děkuju za odpovědi :))

Nejlepší odpověď
Terryle

Pokud máš kvalitní, tak by škodit neměl. Spíš bych laicky řekla, že by mohl pomáhat – mohl by vysušovat.
Ale víš co? Zkus si koupit make-up přímo pro mladou pleť na akné – dělají se speciální zmatňující, které by měly i dezinfikovat. Dermacol Acnecover je docela dobrej.
Nebo si v lékárně kup léčivou pastu Aknecolor – ta se dá používat přímo jako náhrada za make-up.

Další odpovědi
briketka10

Ve 13 se takhle pudrovat a make-upovat, to by jsi se měla začít nejdřív pořádně stravovat a póry nechat dýchat ! tak se nikdy akné nikdy nezbavíš, jez kvasnice, zeleninu, čisti si pleť pleťovou vodou, dělej si každý týden domácí masku na mastnou pleť, najdi si návod na internetu jaká Ti bude vyhovovat nejlépe a uvidíš, že to bude lepší i bez make-upu..
Doplňuji:
jak píše Petrejk má pravdu, kdo to přehání s líčidly vypadá starší a je brzo starý..já se nelíčila nikdy a oproti mým vrstevnicím a je mi dost vypadám prý o 10 let mladší než ony..

Nik92

Například make-up je pro pleť neškodný. Ba naopak je prospěšný pro pleť a to samé pudr je, ale důležité, aby si se každý večer odličovala. Zkus používat odličovací mléko + ještě nějakou pleťovou vodu specializovanou přímo na tvorbu akné.

Petrejk

podívej se na herce klauny a všechny co používají šminky je to hrůza a krom toho kdyby to pomáhalo pleti tak by o tom byli minimálně reklamy

Pudlík

Mě je taky 13let a mám akné. Pudr na akné je úplně suprový, protože vysušuje kůži a akné se dál nerozšiřuje. A na akné je taky dobrý Zineryt nebo australian bodycare tea tree oil.