Sober

Škodí několika hodinové denní sledování PC obrazovky?

Jsem ročník 1936, takže už to asi nemusím ani řešit…

Nejlepší odpověď
beer

Pro tebe (já 1949) je důležité mít na očích brejle, které vyhovují očím při PC, nemít jas a kontrast zbytečně moc – zkrátka pokud to jde, nastavit monitor tak, aby nenunavoval oči. Dál to neřeš, sedím tady taky imrvére a pohoda )))

Další odpovědi
mosoj

Namáhá to oči. Reakce každého je individuelní. Mě osobně oči pálí a musím používat kapky do očí ( červený Visine nebo Refresch či Tears Again. Když to přeženu , snažím se dát si potom pauzu.
Ostatní škodlivé faktory nestojí za řeč.

tom004

Klaním se před Vámi,a s tou škodlivostí.Ško­dí,protože člověk nic neudělá.A očím,asi ano,ale je moře jiných věcí,které jsou škodlivější,tak to neřeším. :)

žolik

Já mám za to že ano,měl by jste trochu polevit,ať si oči odpočinou,pokud nemáte závažnější problém,tak gratulují jste borec.

Zdroj: žolík

led

Škodí v prípade, ak okrem televízneho svetla nemáte iné svetlo, ktoré by zmekčilo kontrast medzi obrazovkou a okolím. TV obrazovka (okrem plazmovej) bliká (najhoršie sú staré CRT TV-klasická obrazovka). Oko (všeobecne) totiž vníma omnoho širší priestor a pri veľkom kontraste, sústredením sa na malú svetelnú plochu) sa rýchlo unaví.
Hlavne skôr narodení v minulom storočí týmto hrešia, aby ušetrili majú zapnutý len TV.
Ochrana zraku:
Majte pri sledovaní Tv zapnuté nejaké mäkké svetlo, ktoré sa neodráža v obrazovke. Potláča súčasne pocit blikania (stroboskopický jav) TV. Čím vyššia frekvencia blikania, tým lepšie (CRT 40–60Hz, nové TV 100–200Hz). Používajte optimálne nastavenie TV, denný a nočný režim.
zdroj: dlhoročné skúsenosti

Galax

záleží na tom, jak rychle monitor bliká… pokud bliká 60× za vteřinu tak to je nezdravé… pokud 100× a více tak to tolik neškodí… jsou programy na nastavení toho blikání

baghira

Pracuji jako programátor, takže už asi patnáct let sleduju obrazovku několik hodin denně. Nemyslím si, že můj zrak je horší, než v průměru u mých vrstevníků.