Avatar uživatele
thepianist

Jak moc škodí alkohol při antidepresivech?

Měla jsem včera narozky. Nedalo mi to a prostě… jsem se opila pár pivkama a panákama. Začínám ale brát antidepresiva (ze skupiny SSRI, teď je to tejden). Celej dnešní den je mi naprosto blbě a úzko, po cestě domů mě chytl i panickej záchvat. Může to být tím, že ten alkohol nějak vyrušil účinek těch antidepresiv? Vím, nebyl moudrej nápad pít. Celej den umírám :( Může alkohol při antidepresivech rozhodit tělo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3317 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Když trpíš depresemi, anxiozními úzkostmi a panickými poruchami a bereš antidepresiva, nesmíš pít alkohol. Alkohol ten den, co piješ, sice uleví, ale druhý den jsou deprese, úzkosti a paniky ještě horší. Při pravidelném pití alkoholu se přes krátkou úlevu pak psychický stav jen zhoršuje

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Škodí velmi. Alkohol je vlastně „depresivum“. ☹
„Kombinace alkoholu např. s antidepresivy a anxiolytikami (což jsou léky zmírňující projevy deprese a úzkosti) mohou způsobit vedlejší účinky, jako je riziko předávkování (protože alkohol jakožto sedativum znásobuje tlumivý účinek těchto léků), hrozí prohloubení stavů deprese a úzkosti, pocity beznaděje až myšlenky na sebevraždu. Z fyzických komplikací kombinace léků a alkoholu způsobuje poškození jater, krvácení do žaludku, krevní sraženiny, má tlumivý efekt na srdce a oběhový systém, hrozí potíže s funkcí srdce a dýcháním, zástava, křeče až smrt. “

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Antidepresiva nemusí nutně zhoršovat účinky alkoholu. Pokud jsou to jak píšete SSRI antidepresiva (dávají se v současné době nejčastěji), tak ty s alkoholem nereagují.
Alkohol se zařazuje mezi sedativa. Alkohol má tlumivé účinky na centrální nervovou soustavu, proto lidé tuto návykovou látku s oblibou užívají, aby zmírnili své stavy úzkosti, stresu apod. Tlumivý účinek alkoholu má však i své negativní vedlejší účinky – odbourání zábran, snížení kontroly nad svým chováním. Tlumivý efekt postihuje zejména mozeček, takže se snižuje taky schopnost pohybové a svalové koordinace (hrozí úrazy, pády, poranění).

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm#ix­zz3VYojumEW
Vzájemné užití alkoholu společně s některými léky může způsobit závažné vedlejší účinky a komplikace. Kombinace alkoholu např. s antidepresivy a anxiolytikami (což jsou léky zmírňující projevy deprese a úzkosti) mohou způsobit vedlejší účinky, jako je riziko předávkování (protože alkohol jakožto sedativum znásobuje tlumivý účinek těchto léků), hrozí prohloubení stavů deprese a úzkosti, pocity beznaděje až myšlenky na sebevraždu. Z fyzických komplikací kombinace léků a alkoholu způsobuje poškození jater, krvácení do žaludku, krevní sraženiny, má tlumivý efekt na srdce a oběhový systém, hrozí potíže s funkcí srdce a dýcháním, zástava, křeče až smrt.

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm#ix­zz3VYoubXgD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek