thepianist

Jak moc škodí alkohol při antidepresivech?

Měla jsem včera narozky. Nedalo mi to a prostě… jsem se opila pár pivkama a panákama. Začínám ale brát antidepresiva (ze skupiny SSRI, teď je to tejden). Celej dnešní den je mi naprosto blbě a úzko, po cestě domů mě chytl i panickej záchvat. Může to být tím, že ten alkohol nějak vyrušil účinek těch antidepresiv? Vím, nebyl moudrej nápad pít. Celej den umírám :( Může alkohol při antidepresivech rozhodit tělo?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Když trpíš depresemi, anxiozními úzkostmi a panickými poruchami a bereš antidepresiva, nesmíš pít alkohol. Alkohol ten den, co piješ, sice uleví, ale druhý den jsou deprese, úzkosti a paniky ještě horší. Při pravidelném pití alkoholu se přes krátkou úlevu pak psychický stav jen zhoršuje

Další odpovědi
marci1

Škodí velmi. Alkohol je vlastně „depresivum“. ☹
„Kombinace alkoholu např. s antidepresivy a anxiolytikami (což jsou léky zmírňující projevy deprese a úzkosti) mohou způsobit vedlejší účinky, jako je riziko předávkování (protože alkohol jakožto sedativum znásobuje tlumivý účinek těchto léků), hrozí prohloubení stavů deprese a úzkosti, pocity beznaděje až myšlenky na sebevraždu. Z fyzických komplikací kombinace léků a alkoholu způsobuje poškození jater, krvácení do žaludku, krevní sraženiny, má tlumivý efekt na srdce a oběhový systém, hrozí potíže s funkcí srdce a dýcháním, zástava, křeče až smrt. “

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm

anonym

Antidepresiva nemusí nutně zhoršovat účinky alkoholu. Pokud jsou to jak píšete SSRI antidepresiva (dávají se v současné době nejčastěji), tak ty s alkoholem nereagují.
Alkohol se zařazuje mezi sedativa. Alkohol má tlumivé účinky na centrální nervovou soustavu, proto lidé tuto návykovou látku s oblibou užívají, aby zmírnili své stavy úzkosti, stresu apod. Tlumivý účinek alkoholu má však i své negativní vedlejší účinky – odbourání zábran, snížení kontroly nad svým chováním. Tlumivý efekt postihuje zejména mozeček, takže se snižuje taky schopnost pohybové a svalové koordinace (hrozí úrazy, pády, poranění).

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm#ix­zz3VYojumEW
Vzájemné užití alkoholu společně s některými léky může způsobit závažné vedlejší účinky a komplikace. Kombinace alkoholu např. s antidepresivy a anxiolytikami (což jsou léky zmírňující projevy deprese a úzkosti) mohou způsobit vedlejší účinky, jako je riziko předávkování (protože alkohol jakožto sedativum znásobuje tlumivý účinek těchto léků), hrozí prohloubení stavů deprese a úzkosti, pocity beznaděje až myšlenky na sebevraždu. Z fyzických komplikací kombinace léků a alkoholu způsobuje poškození jater, krvácení do žaludku, krevní sraženiny, má tlumivý efekt na srdce a oběhový systém, hrozí potíže s funkcí srdce a dýcháním, zástava, křeče až smrt.

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-jste-o-alkoholu-mozna-nevedeli.htm#ix­zz3VYoubXgD