Milan3001

Má pro mě jako pro uživatele domácí sítě cenu nabízet připojení na síť pro hosty, když někdy přijdou?

--

Síť pro hosty.

Odpovědi
aliendrone

Jistě. Už jen proto, že často je potřeba přesunout soubory mezi zařízeními a anální onanie jménem Bluetooth je dobrá leda tak na sluchátka apod. zařízení. O tom, že si prostě chcete třeba jen něco zahrát online nemluvě.
Navíc – doma má naprostá většina lidí neomezený internet bez FUP a dalších srajd (pevný), takže proč jim neušetřit mobilní data (dobrá polovina lidí má pořád limit, myslím).

Doporučuji zřídit samostatnou zabezpečenou síť pro hosty s relativně jednoduchým SSID a heslem (nemyslím SLABÝM, ale snadno „pobratelným“ – znáš lidi, někteří jsou schopni se připojovat doblba na několikrát, než se jim to podaří správně zadat). Ať si ji uloží a připojují se v případě návštěvy automaticky. Doporučuji zřídit „whitelist“ pro konkrétní MAC (je to sice „opich navíc“, ale nikdy nevíš, kdy se to může hodit – zařízení se ztrácí, prodávají apod., takže v takovém případě stačí jen dotyčné zařízení „vyškrtnout“). Pochopitelně pro svá zařízení užívej jinou vlastní wifi síť a přístup na síť pro hosty měj jen v seznamu a zakázanou (povolíš jen v případě potřeby).

elkon

Nechápu důvod, když někdo potřebuje, má v mobilu data. Může si je spustit, když je třeba.

Hlada

To musíš posoudit sám podle toho, kolik k vám chodí návštěv, které se chtějí připojit k WiFi a kterým nechceš dát heslo. Dost dobře si ale nedokážu představit praktický smysl. Kvůli sousedovi, který se může chytit na nosnou? To už by bylo lepší snížit výkon vysílače nebo omezit počet klientů.

aliendrone

Hlada>>> Nechápu tvoji odpověď, mohl bys to více upřesnit? Smysl pořízení další sítě či sítí (pro hosty apod.) je přeci v tom, že (pokud je budeš chtít připojit k netu) je nemusíš pouštět do VLASTNÍ sítě (pro svá zařízení) a upravovat síťovou/bezpeč­nostní politiku. Nejjednodušší řešení co znám, rozhodně snadnější, než laborovat vyjímky pro firewall atd. ;) :)