Avatar uživatele
rostavalek

Sezóní nebo celoroční pneumatiky?

Zdravím, co myslíte – je lepší používat letní a zimní pneumatiky nebo celoroční. Zajímalo by mě to od tech co mají z celoročníma zkušenost, protože jsem přemýšlel že by bylo lepši možná využít a zakoupit spíše tyto ( např. se dívám na http://pneu.ex­tralevne-pneu.cz/k4-celorocni-pneu-osobni.html ) Tak co myslíte? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3890 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Určitě sezóní, celoroční jsou jen jakýmsi kompromisem pro krátkodobé, ne zcela ideální , využití

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klob1

záleží kde a na čem je budeš používat?tak sezonní jsou lepší na silnice každá guma je určená na určitý provoz a má své jízdní vlastnosti.ce­loroční má tvrdost mezi sezonními.takže zase jízdní vlastnosti horší..dříve jsme měli také celoroční na staré Škodovce a pohoda,jenže to jsme neměli takové požadavky na jízdu. Nebylo na silnicích tolik jízdních nešvarů,ale dnes to je horší.Takže by jsme to tak neriskovali a je už jiné podnebí..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Před pár lety jsem tuto otázku řešila se švagrem – majitelem autoservisu. Jednoznačně se přikláněl k letním a zimním pneumatikám. Svou úlohu zde podle něj hrají jak lepší jízdní vlastnosti, tak ekonomické hledisko. Kvalitní sezonní pneumatiky (nikoliv ty nejdražší) se podle něj neopotřebovávají tak rychle jako celoroční.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ještě bych zohlednil kolik toho s vozem najezdíte a kde jezdíte. Myslím si, že pokud jezdíte málo a převážně po vesnici, pak by ty celoroční nemuseli být špatné (samozřejmě to musíte zohladnit při řízení v horších povětrnostních podmínkách). Já teď měním jak letní tak zimní pneumatiky s víc než dostatečným vzorkem protože už nějaký čas přesluhují – připadá mi to trochu škoda.

Pokud tedy jezdíte málo, odpadá ekonomický faktor s rychlejším sjížděním. Zůstává požadavek na bezpečnost jízdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Problém také je, že s těmito pneumatikami můžete jezdit v zimě jen za dobrého počasí, abyste splnil podmínky vyhlášky. Jestli jezdíte hodně málo, tak je lepší používat celoročně zimní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Rosťo, důležité je, kolik a kde to najedete. Páč já si nedovedu předsatvit na Fabii celoroční, páč s ní jezdím hodně. Když jsem měl škodovku na vožení tchýně a psa, tak jen celoroční, páč najeté kilimetry se počítali jen na stovku za měsíc..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
walerianecek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Sabulak

Hele, normálně jim napiš a oni ti poradí, jaké pneu bude pro tvoje auto nejlepší. Já od nich celoročky mám a spokojenost maximální.

Avatar uživatele
Dochy

Takže Kukulinek – Sabulak nová spamerská dvojka?

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1853 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
danet

Podle mě se nepřezouvá nadarmo, v létě letní, v zimě zimní…http://ww­w.tipcars.com/ma­gazin-lze-pouzivat-zimni-pneumatiky-i-v-lete-5271.html

před 3878 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Hlada: Celoroční by měli mít i značku M+S, čímž vyhovují vyhlášce

před 3890 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek