Sezóní nebo celoroční pneumatiky?

Zdravím, co myslíte - je lepší používat letní a zimní pneumatiky nebo celoroční. Zajímalo by mě to od tech co mají z celoročníma zkušenost, protože jsem přemýšlel že by bylo lepši možná využít a zakoupit spíše tyto ( např. se dívám na http://pneu.extralevne-pneu.cz /… ) Tak co myslíte? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Určitě sezóní, celoroční jsou jen jakýmsi kompromisem pro krátkodobé, ne zcela ideální , využití

Další odpovědi:

Pokročilý

záleží kde a na čem je budeš používat?tak sezonní jsou lepší na silnice každá guma je určená na určitý provoz a má své jízdní vlastnosti.celoroční má tvrdost mezi sezonními.takže zase jízdní vlastnosti horší..dříve jsme měli také celoroční na staré Škodovce a pohoda,jenže to jsme neměli takové požadavky na jízdu. Nebylo na silnicích tolik jízdních nešvarů,ale dnes to je horší.Takže by jsme to tak neriskovali a je už jiné podnebí..

Před pár lety jsem tuto otázku řešila se švagrem - majitelem autoservisu. Jednoznačně se přikláněl k letním a zimním pneumatikám. Svou úlohu zde podle něj hrají jak lepší jízdní vlastnosti, tak ekonomické hledisko. Kvalitní sezonní pneumatiky (nikoliv ty nejdražší) se podle něj neopotřebovávají tak rychle jako celoroční.

Stříbrný

Ještě bych zohlednil kolik toho s vozem najezdíte a kde jezdíte. Myslím si, že pokud jezdíte málo a převážně po vesnici, pak by ty celoroční nemuseli být špatné (samozřejmě to musíte zohladnit při řízení v horších povětrnostních podmínkách). Já teď měním jak letní tak zimní pneumatiky s víc než dostatečným vzorkem protože už nějaký čas přesluhují - připadá mi to trochu škoda.

Pokud tedy jezdíte málo, odpadá ekonomický faktor s rychlejším sjížděním. Zůstává požadavek na bezpečnost jízdy.

Zlatý

Problém také je, že s těmito pneumatikami můžete jezdit v zimě jen za dobrého počasí, abyste splnil podmínky vyhlášky. Jestli jezdíte hodně málo, tak je lepší používat celoročně zimní.

Stříbrný

Rosťo, důležité je, kolik a kde to najedete. Páč já si nedovedu předsatvit na Fabii celoroční, páč s ní jezdím hodně. Když jsem měl škodovku na vožení tchýně a psa, tak jen celoroční, páč najeté kilimetry se počítali jen na stovku za měsíc..

Diskuze k otázce

danet

Podle mě se nepřezouvá nadarmo, v létě letní, v zimě zimní...http://www.tipcars.com/…

Stříbrný

Dochy

Hlada: Celoroční by měli mít i značku M+S, čímž vyhovují vyhlášce

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.