Michalka44

Používat celoroční pneumatiky?

Je dobré používat celoroční pneumatiky? Našla jsem je na webu http://pneu.ex­tralevne-pneu.cz/ ale nevím, zda mají dobrou kvalitu. Prosím, poraďte.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já bych jim v zimě nevěřila, to si raději kupte zimní a jezděte s nimi i přes léto. Já jsem letos v létě taky dojížděla zimáky, bylo mi líto vyhodit 4mm vzorek, a bylo to v pohodě, jezdím převážně město a na tu rychlost 50 to nevadí. V zimě je ale pneumatika hodně důležitá, také kupte nové rok výroby 2013 – 14.
Doplňuji:
Drape to není ani pro sváteční řidiče, právě že ti sváteční neumí v zimě jezdit.

Další odpovědi
Mc Merkurion

vždyť je to jedno,když máš jednu letní a jednu zimní sadu,vyjde to na stejně,jako koupit dvakrát celoroční,ale ono vše co je na více použití,není ani na jedno pořádně > kompromis

Hlada

Když jen jedny pneumatiky, tak raději zimní. Stejně je to ale špatná volba. Koupit 4 disky, třeba použité, není velká investice do bezpečnější jízdy. Doby, kdy jsme byli rádi, že máme radiálky OR6 jsou už za námi a podívat se někomu do kufru bude určitě dražší.

cukrar

Michalko, neexistují celoroční pneumatiky z pohledu zákona. Tyto musí mít označení jako zimní, jinak nemůžou být po celý rok. To že je někdo nazve třeba celoroční, je možné, ale stále jsou to zimní. Je mnoho aut co jezdí na zimních celoročně, páč toho najedou tak málo, že se nevyplatí přehazovat. Nežli pneu opotřebují, tak jim shnije..

Drap

Ty jsou spíše pro sváteční řidiče. Pokud se jezdí častěji, doporučuji mít letní a zimní. Kompromis v tomto považuji i za riziko.

knedlik123

Ano,bez obav ! Je to ale neco „mezi“. Neojedou se tak rychle,jako zimni,ale pri mokru jsou hlasite ,stejne jako zimni.Kdyz nebudes jezdit rychle do zatacek,tak ti dlouho vydrzi,jsou jinak mekci,nez letni,takze oder na suchu(v zatackach) je daleko vetsi,dale zalezi trochu na vyrobci.Pneu v Cechach nekupovat,je predrazene.Melo by to ale jit (s korektni cenou)v Internetu.

Dochy

Sice to spousta lidí kritizuje, ale já bych celoroční zkusil (neřeším konkrétní typ). Myslím, že se celoroční vyplatí za podmínek: malý nájezd a dvě sady stejně nesjedete za předpokládanou životnost gum, jezdíte spíše místně, jezdíte s ohledem na pneumatiky. Pro pravidelné jízdy po dálnicích či frekventovanějších silnicích 1. třídy bych byl spíše pro dvě sady.

honza19hk

ono záleží jak kde. Po městě kde nebude sníh možná,na ledovce a na horách bych jim asi moc neveřil.
Ikdyž já jezdím už 4 roky na furt stejných gumách a nestalo se mi že bych nekdě neprojel.Louka,vo­da,bahno…Toť k Tatře 813 8×8 a na LR Defender mám terénní Michelinky,nevím zda to jsou zimní nebo ale v zimě sedí dobře a mají dobrý záběr.

Žádné gumy tě ale nespasí když pojedeš jak pr!

krabiceodbot

Souhlasím s názorem zimní na zimu, letní na léto.Dojíždění zimních gum v létě asi taky nebude to pravé ořechové. Tady to rozebírají odborníci http://www.tip­cars.com/maga­zin-lze-pouzivat-zimni-pneumatiky-i-v-lete-5271.html

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Sabulak

Ahoj, já mám celoročky. Ale je pravda, že v premiové kvalitě. A spokojenost. Nemusím se o nic starat. Mám je z pneumatiky.cz. Shop doporučuju.

walerianecek

Příspěvek smazán administrátorem.

Honzyn14

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

mojitek

je to asi jako byste si pořídila celoroční oblečení které můžete nosit jak v létě tak i v zimě…prostě k ničemu. Doporučuju koupit kvalitní letní a kvalitní zimní pneu.