Maty Jirsa

Sezení v Národním divadle

Zdravím, koupil jsem mně a přítelkyni lístky do Národního divadla na Stroupežnického hru Naši Furianti na březen 2023. Všechny činohry byli v celku přebrané co se týče místa, a proto jsem vybral místa v loži a to konkrétně do přízemní lože č. 5 – sedadlo 1 a 4 (tedy ani ne vedle sebe). Proto se tedy ptám těch kulturně zdatnějších, zdali to jsou dobrá místa k sezení či bych měl eventuélně popřemýšlet o změně. V Národním jsme ani jeden z Nás nikdy nebyli a termín v pátek večer je pro nás lepší než hry konané v týdnu. Díky za odpověd.

Odpovědi
led

Lóža č.5 na ľavej strane s dobrým výhľadom. Je to lepšie než v radoch, kde sa nemôžete ani veľmi hýbať.
Dámske sedadlo č.1 je bližšie k javisku s priamym čistým výhľadom na javisko, orchester počujete plasticky,
Vaše sedadlo č.4 je „mužské“ v druhom rade za sedadlami 1–3, čo znamená dámy sedia vpredu. „Má ich pod kontrolou“.
Výhoda je aj ak ste „neposeda“ a musíte na chvíľku opustiť svoje miesto, prípadne si natiahnuť nohy.

Výhoda lože je v možnosti si po vzájomnej dohode osadenstva lóže prispôsobiť výhľad, čo sa v sedení v pevných radoch veľmi nedá.

Emefej

https://www.narodni-divadlo.cz/cs/sce­ny/narodni-divadlo/planek-hlediste

Maty Jirsa

Nevím úplně jak to myslíte, ale Já jsem lístky už koupil a ptám se, zdali to jsou místa dobrý či nikoliv :D

magorvkleci

To zadní místo č.4 je taková barová stolička pro sluhu, snad i bez opěradla, ale opřeš se o stěnu. Sedí se tam celkem blbě a výhled nic moc, zato přítelkyně na č.1 bude mít sezení velmi slušné (až na otlačená kolena) a výhled výborný.