Jaký je rozdíl mezi detektivním a kriminálním příběhem?

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat na rozdíl mezi kriminálkou a detektivkou, přibližně ho vím, ale mám to mít do školy a chtěla bych si být jistá. A co jsem hledala na internetu, tak jsem toho moc nenašla. Děkuji za odpovědi, hezký večer.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Stačí zapátrat ve zdejším archivu - tady se ví fšecko...
;-)
http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

1 - V detektívke ide o príbeh samotné pátranie detektíva, ktoré môže byť motivované kriminálnym, politickým "zločinom", či môže ísť len o neveru, alebo o overenie si bezúhonnosti adepta o prácu. Takže môže to byť s kriminálnou zápletkou, alebo len takzvané rutinné nudné pátranie... V príbehu môže ísť o pohľad detektíva, alebo sledovaného, či dokonca nezúčastneného pozorovateľa.
2 - V kriminálnom príbehu ide o presnejšie definovanie na príbeh zaoberajúci sa činom spáchaný porušením platných zákonov. Môže ísť o pohľad z rôznych strán kriminalistov, kriminálnikov, alebo iba pozorovateľov...

Bronzový

Oba výrazy se do značné míry překrývají a proto bývají často zaměňovány. Určitý rozdíl mezi nimi však je. Kriminální příběh nebo film se zabývá v prvé řadě zločinem. Může být pojat jak z pohledu pachatele tak z pohledu policejních vyšetřovatelů nebo detektivů. Čtenář/divák může (ale nemusí) znát pachatele od začátku. Naopak detektivka je především o pátrání, zjišťování stop a jejich vyhodnocování. Příběh je vždy pojat z pohledu detektiva. Tím může být policista nebo nebo soukromá osoba, například ve stylu Sherlocka Holmese. Čtenář, a ani detektiv, pachatele nezná. Pátrá po něm a může se snažit odhalit ho sám. Tématem detektivky nemusí nutně být zločin, byť tomu tak často bývá. Detektiv může pátrat například po zmizelé osobě nebo věci nebo odhalovat nějaké tajemství.

Bronzový

Jaký je rozdíl třeba mezi prasetem a vepřem?
Žádný stejně jako mezi krimi příběhy či detektivními!!!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.