Džanička

Rodné číslo

Moje dcera se narodila 13.11.2008,ale v rodném čísle má 086113/???? Ale nemá to být správně 081113/????,me to první připadá jako leden a ne listopad.Co myslíte,nepřipadá vám to divné?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

ano, souhlasím se standou.
A ještě jedna zajímavost týkající se rodného čísla:
Pokud chceš zkontrolovat jestli je rodné číslo správné, stačí ti k tomu jednoduchý vzoreček:
sečti vždy dvojice čísel (platí jen u desetimístného rodného čísla). Tedy například xx xx xx/yy yy takto: xx + xx + xx + yy + yy = zz jakýkoli výsledek. ten výsledek vyděl číslem 11, tedy zz/11 a musí ti vyjít celé číslo beze zbytku (např. 16). V případě, že ti vyjde jiné číslo, např. 25,4 buď jsi špatně počítala nebo je rodné číslo chybné.

Další odpovědi
standa

Divné to není, podle stávající legislativy je to SPRÁVNÝ tvar rodného čísla pro ženy.

Muži a ženy narozeni ve stejný den mají odlišná rodná čísla před lomítkem, a to právě na úrovni 3. a 4. číslice, která odpovídá měsíci.

Mužům se jejich měsíc narození zaznamenává normálně čísly 01 – 12, ale ženám se PŘIČÍTÁ konstanta „50“, proto má vaše dcerka v rodném čísle „61“ (tj. 11+50) a nikoli ´mužskou´ „jedenáctku“.

Jiné otázky související s rodnými čísly zde již byly odpovídány – viz např. níže uvedený odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-napsat-rodne-cislo

kenyrts

vždyť to první 086113/???? je správně, protože se píše RR MM DD/???? a aby se rozlišili ženy od mužů,tak ženám k měsíci se přidává číslovka „50“ ,proto listopad vyjde 50+11=61.

panenka

máš ho napsané správně i můj syn to tak má obrácené