Jak napsat rodné číslo?

Jak napsat rodné číslo v číselném pořadí na půjčku.Předem děkuji za odpověď.S pozdravem Kadlčíková.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

ano, souhlasím se standou.
A ještě jedna zajímavost týkající se rodného čísla:
Pokud chceš zkontrolovat jestli je rodné číslo správné, stačí ti k tomu jednoduchý vzoreček:
sečti vždy dvojice čísel (platí jen u desetimístného rodného čísla). Tedy například xx xx xx/yy yy takto: xx + xx + xx + yy + yy = zz jakýkoli výsledek. ten výsledek vyděl číslem 11, tedy zz/11 a musí ti vyjít celé číslo beze zbytku (např. 16). V případě, že ti vyjde jiné číslo, např. 25,4 buď jsi špatně počítala nebo je rodné číslo chybné.

Další odpovědi
standa

Rodné číslo má jedinečnou podobu a vždy a pro všechny účely se zapisuje v tomto tvaru

RR MM DD abcd

RR = poslední dvojčíslí roku narození
MM = měsíc (u žen +50)
DD = den
abcd = rozlišující 4místný*) znak obyvatel narozených v tomtéž kalendářním dnu.

Toto 10místné rodné číslo musí být vždy dělitelné 11 beze zbytku

*) u osob narozených před 1.1.1954 byla tato koncovka 3místná a rodné číslo nebylo dělitelné 11

Pro některé účely se mezi ´DD´ a ´abcd´ vkládá oddělovací pomlčka, takže rodné číslo je pak ve formátu „721224/1234“

panenka

stejně jak to máš naobčance,kartičce zdravotní pojištovny,někde to chcou s tym lomítken jinde píšeš jen čísla na tom tiskopise máš to lomítko vyznačené nebo nemáš a podle toho se musíš řídit

maka

tak jak to máš na kartě pojištění

mišulík

tak jak to máš na dokladech 89 52 26 lomeno 4691 nebo 89 02 26 lomeno 4691 vyslení:89rok narození 52 5-žena2-měsic narození 26-den narození v měsíci lomeno 4691-čtyř místný číslo (má každý jinný) nebo 89-rok narození 02 0-muž2měsíc narození 26mesíc narození lomeno 4691-čtyř místný číslo (má každý jinný)