jirka F

Řídíte se nějakou moudrostí, kterou vyslovili naši předci?

Třeba Tomáš Garrigue Masaryk atd. Můžete napsat kterou?

Nejlepší odpověď
Rokio

Ano.

Kdo šetří, ten ma za tři.

Další odpovědi
Drap

Určitě, takových myšlenek, které nás provází na každém kroku, je spousta.
Nechval den před večerem
Jedna vlaštovička jaro nedělá
Kdo zaseje vítr, sklidí bouři

a mnoho dalších

Filip84

Tomáš Garrigue Masaryk nebyl moudrý, Tomáš Garrigue Masaryk byl špion a kriminálník. 🤦‍♀️

Ani ne, protože včera není dnes a kdo stál chvíli opodál, ten tam stojí dál! 😃

Savier

Život je jako žebřík do kurníku. Krátkej a p*sranej.

paul1

Momentálně si nemohu vzpomenout na českou, ale přidám čínskou, se kterou jsem se nedávno setkal:
„Není na světě nikdo, kdo by nevěděl, že to, co je slabé, překoná silné a to, co je poddajné, překoná pevné.“

led

Múdrosť predkov (aj súčasníkov) sú často… (no dobre, zmiernim…) sú občas podnetom k môjmu konaniu…

jirka F

Filip84: A tvoje důkazy na TGM že byl kriminálník a špión.

Disraeli

Když myslíš nějakou moudrost od předků, čekal bych třeba lidová moudrá, rčení nebo výroky skutečných mudrců. Ne takového chu-e, hajz_a plešatého, zrádného, dogmatického a propagandistického.

Filip84

Disraeli: „Kde jsi?“ „Na náměstí.“ „U sochy kriminálníka?“ „Koho?“ „Masaryka, ne? Nová doba: stavíme sochy kriminálníkům!“ 😅

Disraeli

😅 ne asi.
Hlavně že jsou po něm pojmenovány stovky… Náměstí, knihoven, škol, ulic a každá kravina.

Filip84

jyřýk🤪: Rozsudek Jménem císaře? 🙄