Reklamace telefonu - vrácení peněz

Ahoj, loni jsme koupili telefon, byl již 4x na opravě a zase se pokazil, pořád je v záruce. Když jsem požadoval vrácení peněz, bylo mi sděleno, že na faktuře nejsem uveden já (jelikož chtěli OP) a že peníze vrátí pouze osobě uvedené na faktuře. Četl jsem zákon, ale nikde nic o nějakém jménu jsem fakt nenašel. jinak mám záruční list, doklad o koupě ale ne na moje jméno, telefon + veškeré příslušenství. Jak mám postupovat? Díky za rady

Odpovědi:

Zapletl jste se do toho hezky. Realita je taková, že reklamaci uplatňuje zákazník, t.j. člověk, na jehož jméno (adresu a další údaje) je vystaven doklad (faktura). Pokud jste použil data někoho jiného, tak uplatnit reklamaci může "tento někdo jiný".
Zkuste si svou situaci představit z druhé strany, také byste určitě nevyplácel nikomu peníze za reklamaci "na počkání" jenom proto, že Vám někdo řekne, že má od Vás zboží a je s ním nespokojen.
Správně Vám neměli uznat ani předchozí opravy a reklamace, pokud jste se neprokázal patřičnými doklady, že jste skutečným vlastníkem reklamovaného zboží.
Pokud jste nechal tento nákup napsat na příbuzného nebo kamaráda, tak se s ním domluvte. K zastoupoení své osoby Vás přece může pro tento případ pověřit plnou mocí.

Bronzový

Reklamaci můžete udělat v zastoupení a také se to tak dělá (běžně zaměstnanec reklamuje vazné zboží). Vrácení peněz je však jiná otázka. Taje buď převodem na účet nebo v hotovosti majiteli (doklady a osoba se shoduje) či pověřené osobě. Toto je běžná praxe.

Fakt nechápu, jak někdo může šířit takové bludy! Můžete uvést odkaz na stránky kde se o tom píše? Ať se něčemu přiučím, hlavně jak se jako firma zbavit odpovědnosti za vadné zboží při jeho prodeji jinému majiteli!!! Větší blbost jsem již opravdu dlouho nečetl.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.