AwelineWolf

Pupínky po holení intimních partií. Pomůžete?

Dobrý den, mám dlouhodobý intimní problém a to pupínky, které se objevují na intimních místech po jejich holení. Mám načteno spoustu článků, jak této „katastrofě“ předejít, takže nepotřebuji rady typu: pokožka nesmí být suchá, ostrá žiletka, pěna na holení atd… Depiluji se cukrovou pastou Bioepil a jsem s ní vcelku spokojená, ale na některá místa, se prostě žiletka použít musí. Problém je, že většina pupínků vzniká i na místech po depilaci zmiňovanou pastou a některé z nich jsou zarostlé chloupky, které se snažím odstraňovat pinzetou. Ale hlavní otázka je, zda neznáte nějaký přípravek, mastičku nebo krém na zahojení pupínků. Mám je ve tříslech i všude okolo a nemůžu tak ani do plavek :( Prosím pomoc.

Nejlepší odpověď
iceT

Zkus po holení použít balzám po holení nebo obyčejnou kolínskou.

Další odpovědi
da ny

Po epilaci, depilaci i holení k podobnému jevu může docházet.
Po holení je nutno pokožku ihned „ošetřit“ = natřít. Nám se osvědčil dětský modrý olej s azulenem prodávaný v drogeriích:
http://www.le­karna.cz/aviril-detsky-olej-s-azulenem-50ml/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=B2B-SE-Produktov%2525c3%2­525a9%252b%2525c5%252599­ady-Konkr%2525c3%25­25a9tn%2525c3%2525ad%252­bprodukty%252b%28DK­I%29&utm_term=a­viril+detsky+o­lej+s+azulenem
Někdy chloupky zarůstají, „desinfekci“ možno provádět kolínskou nebo lihem z lékárny.
Ma drobné ranky může pomoci mast z lékárny:
http://farmace­utika.info/in­fadolan

Ne všechny balsámy určené na ošetření po holení (depilaci, epilaci) se nám osvědčily. Tento celkem ano: http://www.le­karna.cz/ryor-zpomalovac-rustu-chloupku-100ml/
Kromě výrobků s konopím by mohl pomoci krém, balzám s koloidním stříbrem nnebo jeho roztok..
Někdo doporučuje po natření lihem v létě lehce zásyp dětským pudrem.

anonym

Mraky odpovědí:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pup%C3%AD­mky%20po%20ho­len%C3%AD%20na%20in­timn%C3%ADch%20m%C3%AD­stech

NelieM

Musím zaklepat, že naštěstí takový problém nemám. Ale pro prevenci používám bio kokosový olej a ten dětský olej taky pomáhá, jak zmínila da ny :)