Avatar uživatele
quentos

Půllitr vody po ránu – zkoušel jste to někdo? Čím to, že to údajně má blahodárné účinky?

S tímto přišel jeden z mých žáků na vánočním večírku. Prý už léta letoucí první, co udělá, když vstane, je, že do sebe kopne aspoň půllitr (i více, klidně i litr) obyčejné vody z kohoutku – a nebyl nemocen, už ani nepamatuje. Když jsem namítl, že nesnáším po ránu na lačno studené nápoje, opáčil, že ona voda klidně může být i teplá. Slyšel jste někdy někdo o něčem takovém? Čím to, že pití velkého množství obyčejné vody po ránu údajně má tak blahodárné účinky?
Zkouším to od tohoto rozhovoru taky. Pokoušela se o mě od té doby např. neúspěšně angína a jsem teď na vážkách, zda to více připisovat těm (do té doby cca sedmi, denně jeden) půllitrům vody po ránu či spíše jiným souběžně užívaným zbraním typu cibulová šťáva či přípravky fy. Energy…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, terry, dudu, BENYTA, anonym, fcoop, anonym před 4508 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Já to občas taky praktikuju a dělá mi to dobře :o) ale nemusí to být hned půllitr – stačí 1 sklenka (2,5 dcl) a nejlíp vlažné vody. Zajistí to hydrataci (člověk by měl 2/3 denního množství tekutin přijmout do 14 hodin) a celkově na vitalitu metabolismu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kazde rano, uz nekolik let piji TEPLOU vodu z kohoutku a vymackam do nej trochu citronu.
Nemocna nekdy jsem, ale mam pocit, ze swe mi krasne procisti streva. Jdu i kazde rano na zachod. Nedelam to ale kvuli tomu. Jen se " proteplim ". Az pak piji cas a kavu. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Krásně tě to rozhýbe při zrychleném přesunu a odkládání odpadních látek pochodů probíhajících nepřetržitě v organizmu.
Další přínos je beze sporu v tom, jak ti referoval tvůj žák, že si nic jiného nepamatuje, protože pocit akutní potřeby dokonale přebije všechny ostatní strasti a nepříjemnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SeptikB

Taky jsem o tom kdysi četl rozsáhlejší pojednání na netu. Bylo to vysvětlováno tím, že čistá voda je základní složka těla, která je potřeba snad ve všech procesech v těle, tudíž je dobré se po ránu napít, a tělo začne provádět procesy, které zrovna potřebuje (tzn. se po ránu „nastartuje“). Osobně praktikuju těch několik deci studené vody po ránu už asi rok, opravdu to činí rána trochu snesitelnější, ale co se týče zdravotních účinků, nemohu hodnotit, protože můj špatný životní styl by nezachránily ani hektolitry vody 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

moje mamka taky pila vlažnou vodu z kohoutku, aby si pročistila střeva, pokouším se o to samé a ne a ne tu vodu, po ránu do sebe dostat..
nejdřív si dám kafe, pak zapiju léky, ale vodou studenou, dělám to celý roky blbě..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek