David222

První setkání po rozchodu

Dobrý den, mám takový dotaz. Zítra se svou expřítelkyní máme poprvé setkat po měsíci od rozchodu z důvodu praktických věcí ohledně bydlení. Celý měsíc byl tzv. nulový kontakt, takže žádná komunikace neproběhla. Rozchod proběhl ze strany přítelkyně kvůli nedostatku komunikace a prostě tím že jsem se přestal snažit. Byli jsme spolu 5 let. O všech těch důvodech rozchodu vím že jsem je dělal špatně a do budoucna už je dělat nikdy nebudu ale přítelkyně už nechtěla dát druhou šanci a myslím že se na tom za ten měsíc nic nezměnilo takže si nedávám naděje. Chtěl bych poradit jakou strategii zvolit když ji chci stále zpět ikdyby to mělo trvat několik měsíců nebo třeba rok. Mám jí hned říct mé city k ní že ji miluji a chci to zkusit znova nebo držet si odstup a dělat jakože jsem v pohodě (ikdyž nejsem a strašně mě to trápí) Při rozchodu jsem jí to totiž říkal pořád a bylo to k ničemu prostě se sekla a neposlouchala mé slova ikdyž jsem je myslel vážně. Chtěl bych poznamenat že nejsem typ který má nějaké nízké sebevědomí a pláče v koutě že si nikdy nenajdu další, kdybych chtěl tak můžu mít hned ted několik holek.. Jenže já jsem si jistý že ta pravá je právě ex a nemám problém klidně dát tomu čas několik měsíců a na sobě pracovat. Jde mi o ten zítřek prostě jestli zatlačit trochu na pilu aby věděla že pořád o ni strašně stojím nebo prostě mluvit jen o těch praktických věcech a o citech vůbec nemluvit.Co zabere víc. Děkuji za odpovědi

Odpovědi
elkon

Jestli to tvé sebevědomí není až moc přehnané. Ale rozumím jejím důvodům a nesnažil bych se vztah zvedat z popela. Když jsi takový borec jak píšeš, tak si tu jinou holku najdi. Já na jejím místě bych to nechal už tak jak to je nyní.

Dochy

Můj názor: Netlačit, neopakovat co bylo řečeno, probrat to co je třeba a maximálně se soustředit na to aby se vyřešilo vše a v klidu, nehrát, že se nic nestalo.

Jestli je to ta nejlepší strategie to nevím, ani netuším jestli je to pro Tebe proveditelné. Zkrátka jen můj názor.

Ametyst

Když připouštíš, že ses přestal snažit, tak teď už nemůžeš tlačit na pilu. Je pozdě. Chvíli poslouchej Ty ji, když ona Tebe ne. To bude cesta k pochopení.

seraphico

Tak počítám, že při rozchodu jste si to nějakým způsobem vyříkali, takže ona moc dobře ví, že ty bys chtěl dostat druhou šanci, protože jí miluješ. Nebo se pletu? Pokud ne, tak je zbytečné, abys jí to jenom znovu opakoval, tím bys jí akorát tak otrávil.

Ona se chtěla rozejít, tak respektuj její rozhodnutí. Nikde není řečeno, že o ní nemůžeš znovu „bojovat“, ale nyní je na to příliš brzy, akorát by to vypadalo jako trapné dolejzání.

Dej tomu mnohem více času, protože když se někdo rozhodne, po pětiletém vztahu, pro rozchod, tak jistě nad tím ta osoba dlouho přemýšlela.

Na setkání se chovej přátelsky, bez psích očí, ale ani rezervovaně.

paul1

Nemyslím si, že je dobré trvat na tom, aby se vztah znovu dal dohromady. Určitě si najdete jinou partnerku a je třeba se poučit a neopakovat staré chyby.

df

Jaké chyby? Ona chce po tobě aby ses měnil? To fakt nedělej. Teda pokud se sám nechceš měnit KVULI SOBĚ! Základem vztahu je tolerance a respekt. Opustila tě, protože se nudila, nebo chtěla rodinu. Pokud jí chceš zpět, tak dělej nezájem dokud nedá sama najevo, že o trbe stojí. Nejlíp funguje, když sbalíš jinou, to jí pěkně rozpálí

Filip84

Po 5 letech si rozbiješ vztah vlastní sociální demencí (to ani není sociální tupost), baba to má, když po 5 letech ukončí vztah, sakra srovnané v hlavě a věř, že ví co dělá a nemáš šanci.

Rozumíš slovu: „Ne!“? Umíš respektovat někoho na světě, někoho jiného, než jen sebe? Umíš se podívat na svět očima někoho jiného, než sebe? Miloval jsi vůbec někdy někoho? Pokud jí miluješ, záleží ti na ni, a ona tě nechce, chápeš to? Nechce, hotovo, vybavené. Kdyby tě chtěla, tak by se za ten měsíc ozvala. A měsíc je dost dlouhá doba: nechce.

Co tady vypisuješ o nějakém sebevědomí, a co jsi nebo nejsi!? Koho to, sakra, zajímá!? Tady nehledáš práci, tvl! Ani tady tím nikoho nebalíš! Pochopíš už, sakra, narcisto a sobče, že o tebe vůbec nejde!?

Korrektně s ní vyřeš, co se vyřešit musí, a nech jí „odpočívat v pokoji“, ta je „ráda, že šla“ a má dost! A pak si zajdi za psychologem a domluv si sezení skrze narcistickou poruchu osobnosti a zajdi za praktikem, ať ti na to napíše „prášky“.

David222

odpověď: seraphico

Je to přesně tak, moc dobře ví že chci druhou šanci a dokázat jí to. A začínám to vidět stejně prostě budu se sní vpohodě bavit ale žádné city a vyznání, dám tomu čas pár měsíců a budu na sobě dál makat, sama časem uvidí…

Je to zvláštní to ženské uvažování, ještě před pár měsíci možná týdny před rozchodem mi říká že jsem její největší láska a je do mě zamilovaná víc než na začátku,plánujeme děti po dostudování, a jak se to dokáže během chvíle otočit o 180 stupnů. Chápu že ji to asi trápilo už delší dobu to že jsem se přestal snažit, bral ji jako samozřejmost ale pořád byla semnou a teď když jsme si to vyříkali a přece musí vidět tu snahu a naráz nechce… čas to snad zahojí:-?

David222

nemám rozhodně přehnané sebevědomí jsem normalní chlap spíš introvert. O jiné holky vůbec nestojím. Chci se vrátit k ex a dokázat jí že jsem se ze svých chyb poučil. Jde mi o to setkání zítra co mi zvýší do budoucna šance jestli se mám snažit nebo naopak vůbec nemluvit o citech…