miláSimča

Věříte v lásku na první pohled?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si archív, dovíte se další názory. Otázka se opakuje.

Kdysi jsem si zapsala staroindická slova o definici lásky:
„Z náklonnosti duše se rodí přátelství, z náklonnosti rozumu úcta, z náklonnosti těla vzniká žádostivost. Spojení těchto tří náklonností tvoří lásku“.

Proto se domnívám, že láska na první pohled je spíš jakési romantické okouzlení. Upoutá např. tělesný půvab, hezká tvář, styl oblečení , příjemný hlas, jeho zabarvení, vystupování na veřejnosti atd. Tyto fyzické přednosti se často kladou na první místo před psychickými.

Často záleží na tom, kde a kdy se dva lidé setkají. Když někdo žije osaměle, zamiluje se do první ženy či muže, které potká. Někdy jedinec upřednostňuje partnera, který splňuje jeho představu, i když si později uvědomí chybu, že by získal někoho jiného, kdyby nepodlehl svým třeba romantických představám. Jenže kdyby jsou chyby…

Ale nevylučuji, že se často stane , že při setkání přeskočí jiskra a začne hořet, ze zamilovanosti vznikne láska.. Zřejmě jde o instinkt, který neuvědoměle přitahuje toho druhého, nebo dotyčný naplňuje jeho představy.

Řekla bych, že láska nevznikne bez zamilovanosti a vzplanutí. To bývá zpravidlem základem citu lásky..

Neuvádím ale např. lásku-zálibu, většinou u mladé dívky a mnohem staršího partnera – záliba dívky v penězích.
Nebo naopak – starší muž a jeho vztah k mladé dívce – láska-marnivá – pochlubit se „hezkým doplňkem“.

Láska je mocná, každého ovlivní jinak …

Další odpovědi
Drap

Ano, v některých případech to tak skutečně může být. Projdi si i spoustu starších otázek na toto téma.

marci1

Věřím, může se to stát. Akorát je zajímavé, že vědci údajně zjistili, že člověka a jeho případný zájem prozradí to, zda se druhému dívá do obličeje, či na tělo. Pokud je to obličej, jeví se jeho zájem jako vážný, pokud je to tělo, jde mu jen o fyzickou lásku. 🙂
http://style.i­prima.cz/kuri­ozity/je-to-potvrzene-laska-na-prvni-pohled-existuje

anonym

miláSimča
Proč hned ty otázky uzavíráš? Mohla jsi tu mít víc názorů

gagaga

ja verim na ten posledni ( pohled )
nekdy je ten naopak krasnejsi, nez ten prvni :p

  • iv-

anonym

😁

Agneta

souhlasím :DDD