Prosím o vaše zkušenosti,rady s uchováním česneku – mám pravý český, žádná čína

Nejlepší odpověď
baghira

Naša stařenka ho mívala spletený do copů nebo věnců, pověšený pod střechou v šopě.

Další odpovědi
beer

Uchovávám česnek paličák volně pověšený ve svazcích ve spížce, výsledky dobré.
Někteří dávají celé svazky „vzhůru nohama“ jako nějakou kytici do vázy ap. (bez vody), mají to běžně v kuchyni a prý jim taky vydrží.

Česnek nepaličák (bez suchého stonku) se dá uchovat v menších síťkových pytlících, volně zavěšených třeba ve spíži.

hanny 2

Z palic česneku se zbytkem stonku uplést věnec nebo ho svázat a zavěsit do prostoru.Můžete ho také vyloupat a skladovat v mrazničce v uzavřených krabičkách.

hanulka11

můžeš z něj také udělat pastu a uchovat ji ve skleničkách
ale jinak bych to udělala jako hanny2