zvonisek

Proč vlastně páchnou nohy?

I umyte

Nejlepší odpověď
Malvína

Co zápach způsobuje
Zápach nohou je spojen s pocením a tvorbou bakterií. V průběhu jednoho dne jsou naše nohy schopné vyprodukovat až 0,5 litru potu. Pokud tento pot nemá kam odcházet, stává se živnou půdou pro bakterie, které produkují plyny podobné zrajícím sýrům.

Voda na mytí nestačí
Zapáchajících nohou se nezbavíte pouhým opláchnutím vodou, svým nohám musíte dopřát větší péči. Nohy je nutné pořádně umýt mýdlem, a to hlavně mezi prsty. Je také důležité, aby nohy byly po umytí důkladně vysušeny. Dále je vhodné svým nohám dopřát koupel. Tuto koupel můžete vytvořit z různých bylin a preparátů, které eliminují zápach, bakterie i plíseň. Lázeň si můžete připravit například z přesličky, dubové kůry, mateřídoušky, soli, octu, černého čaje či sody. Nohy v koupeli ponechejte alespoň 30 minut. Po namáčení nohy důkladně osušte, nakrémujte krémem s antibakteriální složkou a ideálně ošetřete zásypem nebo kypřícím práškem. Na nohy si nakonec obujte otevřené boty či bavlněné, dobře prodyšné a savé ponožky.

Zdroj: https://m.insto­ry.cz/styl/531-smrdi-vam-nohy-vime-co-za-to-muze-i-jak-se-smradu-navzdy-zbavite.html

Další odpovědi
aliendrone

Pokud jsou DOBŘE umyté, tak nepáchnou. Jen bych dodal k tomu, co píše Malvína malý detail – chlapům se nohy potí jednak více, druhak je jejich pot agresivnější. To se může projevit pokud se zakoupí ponožky nebo boty u Čongů (bývají z nekvalitních materiálů a s potem reagují), takže obvykle po sundání bot je INHED zřejmé, kdo u nich kupuje – ať si myje nohy jak chce. ;) :D :D (nevím jak u žen, tam to asi není problém, myslím)

Kepler

Jak bylo řečeno výše, jde o bakteriální rozklady potu. Dosáhnout alespoň kvality olomouckých syrečků je velmi těžké. Teď v létě nenosím žádné ponožky a chodím naboso v sandálech. Ale když jsem byl kdysi na týden v Tatrách, zapomněl jsem si vzít náhradní. Po příjezdů domů jsem ty vlněné ponožky postavil do kouta a taťka po příchodu domů okamžitě utíkal zpět. Už na schodech jsem ho slyšel řvát něco jako o biologické zbrani hromadného ničení. No jo, byl trochu měkkej, mně to tak strašné nepřipadalo.

Malvína

Aliendrone, Tvá odpověď mě pobavila 😁 Jde vidět, že se v obuvi vyznáš 😁

aliendrone

JJ, je to sice dávná zkušenost, ale opravdu NEZAPOMENUTELNÁ! Na toto téma by se mohly rovnou natáčet horory – počínaje jednoduchým „vyuzením“ prostoru, přes zabarvení nohou až po prudké alergické reakce s následnými komplikacemi! ;) :D :D

Věř mi, naposledy jsem se s tím setkal nedávno v šatnách na plavečáku – a NIKOMU kolem do smíchu FAKT NEBYLO!! ;) :D Mnozí dokonce i zaběle prchali (!!) – a to včetně trénovaných ročníků, které zažily základní vojenskou službu a pamatují si „klima“ na cimře po návratu čety z výcviku a vyzutí kanad!!! :D :D :D