jirka F

Proč u McDonald's a KFC a podobně není značka, že častá konzumace vede k obezitě?

Ministr zdravotnictví by měl přece varovat i před tímhle.

Nejlepší odpověď
Drap

Nic nenařizuje, že by tam takové označení mělo být.

Další odpovědi
led

Dobrá otázka, ale, čo už, keď majitelia oboch firiem pochádzajú z krajiny, kde percento obéznych (obézny, česky: tlusťoch) vysoko prevyšuje priemer. A tam, kde ide o finančný zisk, ohľad na zdravie obetí ide bokom, aj keď rôzne (úplatné) lekárske posudky a prirodzene obe menované firmy tento jav (obéznosť následkom nezdravých výrobkov daných firiem) popierajú.
Takže, ako to vlastne je?
Podľa predstaviteľov oboch megafiriem, nie výrobky menovaných firiem, ale nezdravé stravovanie a životospráva ich zákazníkov vedie k nadobudnutiu
obezity
preto ich výrobky nepotrebujú označenie o nebezpečí obezity.

PS. ako by ste označili tieto výrobky? Vypálením značky, alebo zdravotne nezávadnou tlačou na každý hranolček a na mäso, prípadne poživateľný obal (jedlý papier)?

k označeniu:

  • V současné době jsou tzv. semaforové štítky pro potraviny v Evropě dobrovolné.

Model pětibarevného semaforu, o kterém se v Evropské unii mluví jako o systému Nutri-Score, vznikl v roce 2017 ve Francii. Od té doby jej na základě dobrovolnosti přijala řada států, jako jsou Německo, Velká Británie, Belgie, Nizozemsko či Španělsko, ale i nadnárodních firem, například Nestlé, Danone či Kellogg* viď odkaz v odpovedi „Pepa25“ v tejto otázke.

zjentek

Svět je již dávno pokřivený, jsme jen tím, co je nám prostřeno a jíme, pro vlastní chování/pěstování již nezbyl prostor, korporátem násilně zabíraný pro plantáže/farmy/sád­ky.

Pepa25

Ty úvahy existují:

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-zdravi-nezdrave-jidlo-by-mohlo-mit-na-obalech-stejne-varovani-jako-cigarety-40382739

elkon

Je to každého věc, soudný člověk uvažuje co je pro něj dobré a co ne. Kdo nemá rozum, je to jen na něm.

cappuccino

To mas jako se sladkymi limonadami. Vsichni vedi, ze by je nemeli pit, ale vesele se prodavaji dal a hlavne deti si je mohou volne kupovat!
Takze je asi na kazdem, at si rozhodne, co bude konzumovat a co ne.

Ametyst

Život škodí zdraví.

vac2022

V českém KFC a McDonald's nejsou porce, že by se dospělý přejedl. V některých skutečně poctivých restauracích přejedení může hrozit.

Drap

Ani v hospodách, restauracích, občerstveních a podobně, nestojí napsáno, že ministr varuje že konzumace alkoholu zdraví neprospívá.