e1232851@trb

Proč se začíná v práci tak brzo?

a nechodí se např až na 8 nebo 9 hod jako třeba v USA

Nejlepší odpověď
dubraro

Za to, jak časně musíte ráno vstávat, zřejmě může císař František Josef I.
Právě František Josef I. po celý život vstával v půl čtvrté ráno. V pět hodin přijímal první hlášení. Před snídaní, kterou míval v šest hodin, tak věděl, co je v monarchii nového. Kvůli jeho brzkému vstávání začínaly státní instituce v Rakousku-Uhersku úřadovat v sedm hodin ráno.
K utužení brzkého začátku pracovního dne později paradoxně přispěl i telefon. Císař sice technologické novinky neměl v oblibě, ke zřízení telefonu ale nakonec kývnul.
Pravdou nicméně je, že ho vůbec nepoužíval. Pokud se ale dotazoval na konkrétní záležitost, telefonovali jeho pobočníci. Proto byli úředníci v celé monarchii připraveni na případný ranní telefonát z Vídně.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/encyklo­pedie/_zprava/za-to-jak-casne-musite-rano-vstavat-zrejme-muze-frantisek-josef-i--1545096

Další odpovědi
Drap

Je spousta zaměstnání, kde se začíná v 8 nebo 9. Jen si musíš najít to správné zaměstnání

da ny

Ale, někteří zaměstnanci i u nás pracují od 8 a 9 hodin nebo o půl hodiny dříve (restaurace, právníci, obchody, úřady, většina služeb: švadleny, kadeřnice, pedikérky, kosmetičky aj.…).
Mnoho zaměstnanců pracuje ve 12h směnách (přišel byste před 9.h a odešel po 21.h.,), to ale nemůžete mít rodinu, děti, nebo si budete platit chůvu a posluhu v domácnosti, jako v USA…
Co Vám brání, pracovat tam, kde přijdete do práce na půl 8., 9. Či 10h?
Někde mají pružnou pracovní dobu (na pracovišti musí ýt mezi 8. – 14.h plus. Mínus další 2 hodiny při plném úvazku.
Pošťák (znám) rozvážející balíky vstává roky denně, při ranní směně v půl 4. V místě bydliště, při ranní směně.
Řidič autobusu vyjíždí před pátou z garáží… v USA také nechodí na 8. Nebo 9.h .-)
V hotelech pomocná síla v kuchyni je v práci od 5h (příprava na snídaně), v jedné masně nastupuje ranní směna na 5.h.

Díky svému vzdělání a pracovním nabídkám si můžete vybrat práci tak, aby Vám časově vyhovovala.

sesednizkola

Nějak ti tam chybí v zadání otázky také co děláš za práci. Fabrický lidi chodí na 6, aby byli brzy doma a pro lepší střídání směn. Lepší dělat ranní 6–14, odpolední 14–22 a noční 22–6 než to posouvat a dělat od 9.

U fabrických lidí není kontakt s lidmi, nemusí nikomu volat když přijdou do práce, na nikoho nečekají a mohou pracovat kdykoliv. Na rozdíl třeba od lidí poskytující předvýplatní zápujčky, podomní prodejcům, učitelům, prodavačům v callcentrech atd. Tito lidé většinou dělají od 8 nebo od 9.

autacek

Abys mohl dřív domů, nebo naopak mohl dělat dýl, když je to třeba.

bububabu

Je to také kvůli teplým měsícům, aby se dělníkům ve fabrikách lépe pracovalo,
V USA i v jiných eu státech nepracují 8,5 hodin nebo 12 hodin tak jako u nás a k tomu mají přes poledne volno, tuším od 12–14 h, u nás tohle volno neexistuje.
Třeba já jsem v podstatě celý život musela vstávat na 6, už v 3,30 ráno kvůli dojíždění a velice špatně se mi pracovalo po celý den a nakonec jsem to odnesla na zdraví. Je i vědecky dokázáno, že kdo vstává déle, je odpočatější a odvádí tak produktivnější práci. Brzké vstávání by se mělo zakázat a nechat jen tam kde je to životně nutné.