mrchorchoj

Musim novemu zamestnavateli dokladat zapoctovy list z „predpredchoziho“ zamestnani?

Vec se ma takto – kdysi jsem ve sve prvni praci skoncil po tydnu z vlastni vule. Od te doby mam jineho zamestnavatele, nicmene i zde v soucasne dobe zvazuji odchod. Jde mi o to, ze za to sve uplne prvni zamestnani se ponekud stydim a radeji bych ho do zivotopisu vubec neuvadel – je tedy mozne, ze budu naprosto ignorovat tuto skutecnost a potencialnimu budoucimu zamestnavateli ji jednoduse zatajim?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, novému zaměstnavateli nebo úřadu práce musíš předat „zápočtový list“. Navíc ti doporučuji si kopii založit doma a schraňovat právě tyto doklady až do doby, kdy si jednou budeš vyřizovat důchod.
Za žádnou práci se nestyď. Neexistuje nedůstojná práce. Existují jenom hlupáci, kteří mají pocit, že se lidé zašpiní tím, co dělají. Nevěř tomu, větší mizerové jsou ti, co mají „bordel“ v hlavě. No a jinak, kdo dělá s asfaltem, je asfaltér, kdo s masem, je řezník a kdo se zlatem je zlatník – a to je pěkně špinavá práce. Takže klídek, zápočťák beze studu předej a povznes se nad moloměšťácké myšlení.

Další odpovědi
led

Podľa zápočtového listu vám zamestnávateľ počíta odpracované roky, ktoré neskôr budete potrebovať do výpočtu dôchodku.
ako hovorí ocko, „žiadna práca nie nedôstojná“. To len krivá myseľ ju takou robí.
V prípade zatajovania informácií o vašich predchádzajúcich zamestnania sa môžte stať vášmu novému zamestnávateľovi ako nespoľahlivý zamestnanec.
Prirodzene, pokiaľ vaša práca podliehala režimu utajenia, v zápočtovom liste túto informáciu nebudete mať uvedenú (v takom prípade sa používa krycie zamestnanie), ale to nie je váš prípad.

rigormortis

NEMUSÍTE…zápočtový list slouží k doložení pro účetní, aby mohla sepsat daňové přiznání za celý rok.
Pokud si budete dělat daňové přiznání sám, tak nikomu nic dávat nemusíte, akorát to musíte doložit v daních…

ladaadal

Řeknu ti to asi takto: životopis si přečte personální, pak možná tvůj potencionální šéf, takže tam to neuváděj, když nechceš, nic se totiž nestane. Když to dopadne, předáš zápočťák účetní v nové práci. Té je šumafuk, co máš za praxi a nijak to nebude zkoumat. K personální a šéfovi se to už na 99% nedostane, protože ti už budou koukat, jak se předvedeš v praxi. Taky nemám v životopisu všechno, co jsem kdy dělal, to by někteří nemuseli rozdejchat. Navíc v daleké budoucnosti až tam toho budeš mít víc ti začnou klást otázky typu . a proč jste skončil tady tak brzy, proč tam.....takže zezačátku čím více tím lépe, ale s přibývajícími roky se to začíná otáčet.
Doplňuji:
Ještě bych doplnil – i kdybys chytl to 1% a tvůj šéf dostal do ruky zápočťák, bude koukat, jestli máš opravdu praxi v oboru, cos dělal mimo obor, notabene týden mu bude úplně jedno.