Proč se vždy magnet otočí k severu?

Nejlepší odpověď
BandiOl

Země je v podstatě velký a silný magnet. V kompasu je citlivý magnet. Souhlasné póly se odpuzují, to znamená, že pokud umožníme, aby se malý magnet volně otáčel kolem, pak se natočí vždy severně-jižním směrem. Magnetický pól se ale přesouvá, tak je směr kde ukazuje kompas vždy odlišný od zeměpisného pólu.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Další odpovědi
anonym

Zde se dozvíš více.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mag­net#Vlastnosti_mag­net.C5.AF

mosoj

Toť otázka. On se zrovna tak jako k severu, otočí k jihu. Záleží jak se na to díváme.

Souhlasné póly magnetů se odpuzují a nesouhlasné přitahují.
Takže jižní pól magnetu se otočí k severnímu pólu magnetického pole Země a severní pól téhož magnetu se otočí k jižnímu pólu magnetického pole Země.
Jinak to prostě nejde. To jsou zákony fyziky !! Každý magnet má dva póly, severní a jižní !
I střelka kompasu je slabý magnet se severním pólem na jednom konci a s jižním pólem na druhém. Jenom ten jižní pól střelky ukazuje na severní pól Země a naopak.

arygnoc

otáčí se podle čar magnetického pole Země, a ty vedou od severu k jihu (přibližně).