VampGirl

Proč střelka kompasu ukazuje stále na sever?

To je kov, ze kterého je střelka vyrobena, tak lehký a citlivý na působení magnetického pole nebo je magnetické pole Země tolik silné? Dneska mě to napadlo, jak to asi může být… Když mi spadne magnet na zem, taky se nekutálí směrem na sever, ale zůstane ležet…
Doplňuji:
Ano, to vím, že je to díky magnetickému poli naší planety, jen mě zajímá, jak je možné, že se za severem střelka otáčí, i když je pól tak daleko. Ostatní magnety na sebe v určité vzdálenosti (ať už přitažlivě, či odpudivě) působit přestanou (nebo jsou alespoň síly nepatrné).

Nejlepší odpověď
hanulka11

Za to, že zmíněná střelka kompasu ukazuje k severu může magnetické pole naší planety.

Další odpovědi
anonym

http://science­world.cz/fyzi­ka/prepoluje-se-nase-planeta-2980

atriplex

Protože planeta Země je tak obrovský magnet.