Damiana

Proč se tolik nenáviděli Montagueové a Capuleti?

Příběh o Romeovi a Julii zná každý, stejně tak jako jejich dva znepřátelené rody z krásné Verony.
Proč se ale tak nenáviděli? Co se mezi nimi stalo? Bylo to někdy někde (nejlépe Williamem S.:-) vysvětleno?
(Dopátrala jsem se jen toho, že to měli být obchodníci. Ale i tak, přece nemuselo jít pouze o peníze…)

Nejlepší odpověď
fcoop

V Italském městě Veroně žijí znepřátelené rody: Montekové a Kapuletové a jako mnoho jiných italských rodů, i oni se z mocenských důvodů nenávidí a střetají se v bitkách.

Příběh se odehrává ve Veroně, kde mezi sebou soupeří dva rody – Montekové a Kapuletové.

Do něhy Romea a Julie se oproti tomu promítl jazyk Shakespearových sonetů a jen je zvláštní, že nikde není uveden jediný důvod, proč se vlastně Montekové a Kapuleti nenávidí.

Fakt, že není jasné, proč se Montekové a Kapuleti vlastně tak nenávidí, dělá z téhle slavné srážky ideologie s prostým lidským citem stále živou, drásající podívanou: málo platné, vždyť jde o jedno z nejsilnějších dramat lásky a smrti.“(Net)
=============­=========

Další odpovědi
annas

Skutečný příběh nenávisti mezi Kapulety a Monteky není nikde vysvětlený, jak zmínil i fcoop. . Nicméně mohou čtenáři spekulovat. Je zřejmé, že nenávist je silná a spor trval velmi dlouho.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.helium.com/i­tems/355180-the-capulets-and-the-montagues-the-real-story-behind-the-hatred&prev=/s­earch%3Fq%3Dwhy­%2Bthe%2Bhatred%2Bbet­ween%2Bthe%2BM­ontagues%2Ban­d%2BCapulets%26hl%3Dcs%­26biw%3D992%26bih%3D701%­26prmd%3Dimvns&sa=X&e­i=XU1-UITPEaiM4gSE8YH­wBQ&ved=0CC4Q7gE­wAQ

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://wi­ki.answers.com/Q/Why_d­id_the_Montagu­es_and_Capulet­s_hate_each_ot­her&prev=/sear­ch%3Fq%3Dwhy%2Bthe%2Bha­tred%2Bbetween%2Bthe%2BM­ontagues%2Ban­d%2BCapulets%26hl%3Dcs%­26biw%3D992%26bih%3D701%­26prmd%3Dimvns&sa=X&e­i=XU1-UITPEaiM4gSE8YH­wBQ&ved=0CGMQ7gEw­BQ

Damiana

No jo Fcoop, tohle jsem si našla taky 🙂, ale mě zajímá, jestli někdo opravdu vyšťoural PROČ se tak nenáviděli. Šlo o moc – jistě, hm závist jasné – ale kdo byl tedy mocnější? Co si provedli? Nějaká ta pikantní kostra ze staré almary… To Shakespeare fakt nikde neodkryl? Vědci nevyšťourali?

bolak

šlo o palce (vždycky o ně jde)

fcoop

Trhni si libovolnou končetinou bolaku.

Damiana

ad bolak: Myslíš jako že šlo o palce mezi Montagueama a Capuletama? To nevím teda..:-)

bolak

myslíš že nešlo? no tak kdo ví, možná že máš pravdu, ale stejně se mi to nezdá..

manon

bolak: :D :D

anonym

bolak ! za jedineho fcoopa dam tady ruku do .. kapsy .. :) , ze jemu o ten palec nejde … !
a budte na me hodnej, nebo misto vas a an. zacnu dobodovavat dr. s ockem ! :p -iv-

annas

Ad iv, máte oravdu. fcoop určitě ke sběratelům bodů nepatří. Je známo, že sběračkou palců jsem tady jedině já, navíc za ně ještě platím. 🙂

bolak

prosimtě o čem to zase mluvíš? :) já ani nevím že fcoop vůbec na něco odpovídal, já už na odpovědi ani nekoukám, kliknu a lezu rovnou do diskuze, stejně bych tam skončil :)

anonym

ja zase ctu jenom vas… a pak uz se zavrenyma ocima poznam, komu odpovidate … :)