Zlatý

Proč se tolik nenáviděli Montagueové a Capuleti?

Příběh o Romeovi a Julii zná každý, stejně tak jako jejich dva znepřátelené rody z krásné Verony.
Proč se ale tak nenáviděli? Co se mezi nimi stalo? Bylo to někdy někde (nejlépe Williamem S.:-) vysvětleno?
(Dopátrala jsem se jen toho, že to měli být obchodníci. Ale i tak, přece nemuselo jít pouze o peníze...)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V Italském městě Veroně žijí znepřátelené rody: Montekové a Kapuletové a jako mnoho jiných italských rodů, i oni se z mocenských důvodů nenávidí a střetají se v bitkách.
--------------------
Příběh se odehrává ve Veroně, kde mezi sebou soupeří dva rody - Montekové a Kapuletové.
----------------------
Do něhy Romea a Julie se oproti tomu promítl jazyk Shakespearových sonetů a jen je zvláštní, že nikde není uveden jediný důvod, proč se vlastně Montekové a Kapuleti nenávidí.
-----------------
Fakt, že není jasné, proč se Montekové a Kapuleti vlastně tak nenávidí, dělá z téhle slavné srážky ideologie s prostým lidským citem stále živou, drásající podívanou: málo platné, vždyť jde o jedno z nejsilnějších dramat lásky a smrti.“(Net)
======================

Další odpovědi:

Zlatý

Skutečný příběh nenávisti mezi Kapulety a Monteky není nikde vysvětlený, jak zmínil i fcoop. . Nicméně mohou čtenáři spekulovat. Je zřejmé, že nenávist je silná a spor trval velmi dlouho.

http://translate.google.cz/…

http://translate.google.cz/…

Diskuze k otázce

Zlatý

Damiana

No jo Fcoop, tohle jsem si našla taky :-), ale mě zajímá, jestli někdo opravdu vyšťoural PROČ se tak nenáviděli. Šlo o moc - jistě, hm závist jasné - ale kdo byl tedy mocnější? Co si provedli? Nějaká ta pikantní kostra ze staré almary... To Shakespeare fakt nikde neodkryl? Vědci nevyšťourali?

Zlatý

bolak

šlo o palce (vždycky o ně jde)

Zlatý

fcoop

Trhni si libovolnou končetinou bolaku.

Zlatý

Damiana

ad bolak: Myslíš jako že šlo o palce mezi Montagueama a Capuletama? To nevím teda..:-)

Zlatý

bolak

myslíš že nešlo? no tak kdo ví, možná že máš pravdu, ale stejně se mi to nezdá..

Stříbrný

manon

bolak: :D :D

anonym

bolak ! za jedineho fcoopa dam tady ruku do .. kapsy .. :) , ze jemu o ten palec nejde ... !
a budte na me hodnej, nebo misto vas a an. zacnu dobodovavat dr. s ockem ! :p -iv-

Zlatý

annas

Ad iv, máte oravdu. fcoop určitě ke sběratelům bodů nepatří. Je známo, že sběračkou palců jsem tady jedině já, navíc za ně ještě platím. :-))

Zlatý

bolak

prosimtě o čem to zase mluvíš? :) já ani nevím že fcoop vůbec na něco odpovídal, já už na odpovědi ani nekoukám, kliknu a lezu rovnou do diskuze, stejně bych tam skončil :)

anonym

ja zase ctu jenom vas.... a pak uz se zavrenyma ocima poznam, komu odpovidate .... :)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.