Avatar uživatele
Damiana

Proč se tolik nenáviděli Montagueové a Capuleti?

Příběh o Romeovi a Julii zná každý, stejně tak jako jejich dva znepřátelené rody z krásné Verony.
Proč se ale tak nenáviděli? Co se mezi nimi stalo? Bylo to někdy někde (nejlépe Williamem S.:-) vysvětleno?
(Dopátrala jsem se jen toho, že to měli být obchodníci. Ale i tak, přece nemuselo jít pouze o peníze…)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, iceT, Andělé, johana 56, Bublinnka, bolak, anonym, Tomas15 před 4209 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

V Italském městě Veroně žijí znepřátelené rody: Montekové a Kapuletové a jako mnoho jiných italských rodů, i oni se z mocenských důvodů nenávidí a střetají se v bitkách.

Příběh se odehrává ve Veroně, kde mezi sebou soupeří dva rody – Montekové a Kapuletové.

Do něhy Romea a Julie se oproti tomu promítl jazyk Shakespearových sonetů a jen je zvláštní, že nikde není uveden jediný důvod, proč se vlastně Montekové a Kapuleti nenávidí.

Fakt, že není jasné, proč se Montekové a Kapuleti vlastně tak nenávidí, dělá z téhle slavné srážky ideologie s prostým lidským citem stále živou, drásající podívanou: málo platné, vždyť jde o jedno z nejsilnějších dramat lásky a smrti.“(Net)
=============­=========

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Skutečný příběh nenávisti mezi Kapulety a Monteky není nikde vysvětlený, jak zmínil i fcoop. . Nicméně mohou čtenáři spekulovat. Je zřejmé, že nenávist je silná a spor trval velmi dlouho.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.helium.com/i­tems/355180-the-capulets-and-the-montagues-the-real-story-behind-the-hatred&prev=/s­earch%3Fq%3Dwhy­%2Bthe%2Bhatred%2Bbet­ween%2Bthe%2BM­ontagues%2Ban­d%2BCapulets%26hl%3Dcs%­26biw%3D992%26bih%3D701%­26prmd%3Dimvns&sa=X&e­i=XU1-UITPEaiM4gSE8YH­wBQ&ved=0CC4Q7gE­wAQ

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://wi­ki.answers.com/Q/Why_d­id_the_Montagu­es_and_Capulet­s_hate_each_ot­her&prev=/sear­ch%3Fq%3Dwhy%2Bthe%2Bha­tred%2Bbetween%2Bthe%2BM­ontagues%2Ban­d%2BCapulets%26hl%3Dcs%­26biw%3D992%26bih%3D701%­26prmd%3Dimvns&sa=X&e­i=XU1-UITPEaiM4gSE8YH­wBQ&ved=0CGMQ7gEw­BQ

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

No jo Fcoop, tohle jsem si našla taky 🙂, ale mě zajímá, jestli někdo opravdu vyšťoural PROČ se tak nenáviděli. Šlo o moc – jistě, hm závist jasné – ale kdo byl tedy mocnější? Co si provedli? Nějaká ta pikantní kostra ze staré almary… To Shakespeare fakt nikde neodkryl? Vědci nevyšťourali?

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

šlo o palce (vždycky o ně jde)

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
fcoop

Trhni si libovolnou končetinou bolaku.

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad bolak: Myslíš jako že šlo o palce mezi Montagueama a Capuletama? To nevím teda..:-)

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

myslíš že nešlo? no tak kdo ví, možná že máš pravdu, ale stejně se mi to nezdá..

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

bolak: :D :D

před 4208 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

bolak ! za jedineho fcoopa dam tady ruku do .. kapsy .. :) , ze jemu o ten palec nejde … !
a budte na me hodnej, nebo misto vas a an. zacnu dobodovavat dr. s ockem ! :p -iv-

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad iv, máte oravdu. fcoop určitě ke sběratelům bodů nepatří. Je známo, že sběračkou palců jsem tady jedině já, navíc za ně ještě platím. 🙂

před 4208 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

prosimtě o čem to zase mluvíš? :) já ani nevím že fcoop vůbec na něco odpovídal, já už na odpovědi ani nekoukám, kliknu a lezu rovnou do diskuze, stejně bych tam skončil :)

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ja zase ctu jenom vas… a pak uz se zavrenyma ocima poznam, komu odpovidate … :)

před 4209 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek