Avatar uživatele
Yggdrasil.

Proč se Studie v šarlatové jmenuje Studie v šarlatové?

Dobře, možná jsem naprosto hloupá, ale nějak mi to pořád nedošlo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, gagaga před 3738 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Šarlat je červené barvivo – v tomto případě má evokovat barvu krve – a Studie v šarlatové ´zní´ lépe, než Studie v barvě krve a tajemněji, než Studie v červené…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Uvědomuji si, že kdysi i jsem vložila otázku na původ význam karmínové, purpurové a šarlatové. Nemůžu najít, takže jsem našla v anglické Wiki toto.

Význam barvy šaraltové z anglického zdroje http://en.wiki­pedia.org/wiki/Scar­let_%28color%29

Takže možnosti názvu jsou symbolického významu. Navíc šarlatová zní lépe než červená.

Šarlatová je jasně červená s mírně oranžovým nádechem.

Podle průzkumů v Evropě a ve Spojených státech, šarlatové a jiné světlé odstíny červené jsou barvy nejvíce spojené s odvahou, silou, vášní, teplem a radosti.
.
V římskokatolické církvi je šarlatová barva sppjená s krví Krista a křesťanských mučedníků. a obětí.

Šarlatová barva je také často spojován s nemorálností a hříchem, zejména prostitucí nebo cizoložství.

.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
koublex

perfect joke! I must appreciate Your sense of humour! You get 101 points from me!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek