Yggdrasil.

Proč se Studie v šarlatové jmenuje Studie v šarlatové?

Dobře, možná jsem naprosto hloupá, ale nějak mi to pořád nedošlo.

Nejlepší odpověď
anonym

Šarlat je červené barvivo – v tomto případě má evokovat barvu krve – a Studie v šarlatové ´zní´ lépe, než Studie v barvě krve a tajemněji, než Studie v červené…
😉

Další odpovědi
annas

Uvědomuji si, že kdysi i jsem vložila otázku na původ význam karmínové, purpurové a šarlatové. Nemůžu najít, takže jsem našla v anglické Wiki toto.

Význam barvy šaraltové z anglického zdroje http://en.wiki­pedia.org/wiki/Scar­let_%28color%29

Takže možnosti názvu jsou symbolického významu. Navíc šarlatová zní lépe než červená.

Šarlatová je jasně červená s mírně oranžovým nádechem.

Podle průzkumů v Evropě a ve Spojených státech, šarlatové a jiné světlé odstíny červené jsou barvy nejvíce spojené s odvahou, silou, vášní, teplem a radosti.
.
V římskokatolické církvi je šarlatová barva sppjená s krví Krista a křesťanských mučedníků. a obětí.

Šarlatová barva je také často spojován s nemorálností a hříchem, zejména prostitucí nebo cizoložství.

.

koublex

perfect joke! I must appreciate Your sense of humour! You get 101 points from me!