bolak

Proč se při svatebním obřadu neříká „dokud nás smrt anebo rozvod nerozdělí“?

Nechtělo by to už konečně trochu inovovat?

Nejlepší odpověď
marci1

No třeba se tím „dokud nás smrt nerozdělí“ nemyslí jen smrt člověka, ale také smrt vztahu.
Smrt vztahu lze chápat i takto: http://jpeg.cz/i­mages/2016/10/­16/Gymk2.jpg
🙂

Další odpovědi
anonym

Jsou dané jasné formuĺace obřadu,tím se oddávající drží.

yuko

Vtipne 🙂

Zdroj: http://www.ge­neration-what.cz/portra­it/video/till-death-do-us-part

zjentek

Dokud nás *mrd nerozdělí- tak si ty inovace představuji, ty inovace. Mně vždycky každá zběhla s jiným.

Mc Merkurion

…co bůh spojil, člověk nerozděluj, proto nelze mluvit o rozvodu > ten dělá člověk …

zvonisek

Protože to takto zní lépe

anonym

A co bys navrhoval? To mají strávit hodiny výčtem věcí, které mohou manželský pár rozdělit? Přidáním slova rozvod se nic nevyřeší.

Kepler

Připouštět v manželském slibu rozvod by bylo absurdní, to už radši nic neslibovat. To je jako ve vojenské přísaze říct:
"Já, voják ozbrojených sil, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností, slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice…nebo zdrhnu do Cizinecké Legie.