jirka F

Proč se pořád vedou spory na téma kamarádství mezi mužem a ženou?

Já například mám kamarádku a oba dva se jako kamarádi máme rádi tak proč ten spor?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Mravenec

A nebude problém v tom, že nehledáš ženu jako sexuální partnerku, pro svou asexualitu? To pak nic jiného než přátelství nezbývá. A nebo si tě pletu s Rokiem? Nevím teď, kdo z vás co přesně tvrdil.

Další odpovědi
Filip84

Protože to mají tam dole jiné, a protože sexuální pud patří mezi nejsilnější pudy člověka. Až tak jednoduché to je.

Já mám taky kamarádky, třeba jednu, co má chlapa a dvě děti. Ale pod stan bych s ní nešel! Ani, co já vím, bych s ní nespal v hotelu v jedné cimře. Ne, ne, mám soudnost, má fakany s chlapem, hotovo. A já mám taky „doma“.

I když ona má doma, i když já mám doma, stejně to „jiskří“. To je tak zařízené, od přírody, to je fysiologický stav věci. Dá se s tím rozumně fungovat, ale většina lidí není rozumných, a pak jsou z kamarádství mezi mužem a ženou akorát problémy.

zjentek

Jaký spory? Kamarád taky rád, z kamaráda kamrdát.

paul1

Já myslím, že může existovat asexuální přátelství mezi mužem a ženou někdy po
85+, kdy vymizí sexuální přitažlivost.

led

Kamarátstvo medzi mužom a ženou nie je len o sexe… moment, po novom asi nemám rozlišovať pohlavie, Už sa má písať: „medzi dvoma ľuďmi“.
Tak znova…
Kamarátstvo medzi dvoma ľuďmi nie je len o sexe.
A tak je to aj medzi mužom a ženou, nemusí ich spájať v kamarátskom vzťahu len sex.

Lotr2008

Já a moje žena už jsme v podstatě kamarádi, nějaké tělesnosti už mezi námi nehrají roli, to přijde s věkem.

Roman71

Celý ten spor je postavený na nepochopení významu přátelství a partnerství (myšleno neregistrované intimní). V pravém slova smyslu je přítel něco jako sourozenec, ale bez rodinné vazby. K přátelství je zapotřebí důvěra a spolehlivost, nejsou v tom žádné intimnosti. Pokud člověk nechápe vztahový rozdíl, nutně dochází k nedorozumění a zbytečným sporům 😉

df

Odpovím citátem Jarka Nohavici.

Muž a žena mohou být skutečnými přáteli až poté, co se spolu vyspí.

Filip84

df: S tím nesouhlasím; uvaž:

Pokud má jedna, či obě strany, doma, tak co, stalo se, slovy soudruha mjr. Halušky Terazky: „babu som pojebal a to jej nik nievezme“.No, nic, baba je pojebaná, chlap vymrdaný, už to je. A co dál?

Pokud se oba rozejdou s tím, co mají doma, nepůjde o přátelský, ale partnerský vztah.

Pokud se budou oba dále scházet, třeba i s tím, že „nic nebude“, tak statistická pravděpodobnost, že bude, je 50%, v nejlepším případě. Protože už jednou bylo, už se to zkusilo, a asi to fungovalo, že.

A když bude? Tak to jsou, ale, milenci. Nic proti, to je, bylo a bude, co svět světem stojí, ovšem není to přátelský vztah.

Prostě si to vůbec nedokážu představit, jak by ten přátelský vztah, „potom“, měl fungovat.

df

Filip84: Nohavica má asi jiné zkušenosti.

Filip84

df: V tom případě, ovšem, musí být v posteli dokonalé poleno. Pak ano, pak s ním budou, po prvém vyspání, ženské velice rády „jen“ kamarádky. Tuze rády!

Filip84

Paul: Také to funguje, pokud je jí 85+ a jemu 25-. Jsou výjimky, jsou kluci na staré báby, ale pomineme-li tyto výjimky, takové kamarádství postelí nekončí.

zjentek

Fajlajp84 nehraj to na morálku, dobře víš že za týhle situace ji dříve či později „přejedeš“ a pak budete oba tupě krčit rameny. Je to jen otázka času, kdy. A i kdybys FAKT NECHTĚL, stačí, když bude chtít ona, to snad umíš pochopit 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Filip84

„Nepřejedu“, protože se scházíme jenom na veřejnosti. Až tak jednoduché to je, co si myslíš! 😂😂😂

zjentek

Co si myslím já nebo ty, nehraje roli. ONA to vymyslí! Přejedeš, neboj. Dříve, či později 🤷‍♂️

Pak je tady alternativa, že „oba zemřete podobně jako vyléčený alkoholik“. Jako, že k tomu nedojde, i když vy jste tuze chtěli. A Ať už jsou vaše/tvé myšlenky jakékoli, UŽ TEĎ se dopouštíš nevěry. Proto opakuji- nehrej to na morálku, nebuď pokrytec. V tomto případě je nejlepším a nejméně bolestivým řešením PRO VŠECHNY- obyčejná soulož! Tak jednoduché to je… Co myslíš! 🤨🤨🤨

Filip84

Mravenec: Oni mají oba stejnou, základní, diagnosu, a arciť se jinak od sebe liší (Rokio I. Kauflandský je autista, ale zase inteligentnější, Rokio II. nemá takové „bubáky v hlavě“, ne až takové), tak ty léky na schisofrenii „fungují“ i na funkci toho dole, a tak celkově na zájem o druhé pohlaví, je to jejich velice častý vedlejší účinek (uvádí se něco mezi 75–90%).

Ale na každého to působí jinak, typově stejně, ale v nuancích jinak. Proto to mají každý jiné, trochu, i v tomto.