Pruzkumnik

Proč se po tvrdém odpojení může flashka zničit?

Proč se po tvrdém odpojení může flashka zničit? Někde jsem slyšel že je to proto že data furt pracují, ale flashka je odpojená od napájení. Proč tedy nemontují do flashky superkondenzá­tory? :D

Odpovědi
Aznoch

Nezničí se… zničit se může pevný disk, kde jsou plotny a mechanický způsob čtení/zápisu dat.

dr.luha

Ve vlastnostech je od výrobce nastaveno rychlé odebrání, takže se nic neděje. Akorát souborům vadí odpojení, když se přesunuje, nebo kopíruje. Totéž platí i pro externí HDD.

Dochy

Může dojít k poškození systému souborů (protože nebyl dokončen zápis, tak něco zůstane „na půl cesty“). Někdy dojde opravdu ke zničení, otázka je z jakého důvodu. Dost možná už byla flash za zenitem 😉 teoreticky mohlo dojít k výpadku napájení právě v době kdy se provádí nějaká organizace na flash a mohlo by to postihnout systémové informace…

Supercap: je velkej a stojí prachy. Co bys jeste nechtel ve FLASH za stovku 😉

mzm

Aznoch: dneska už to nevadí ani pevným diskům. Poslední disky, co se muesly parkovat byly někdy na konci éry MFM disků. Dneska, pokud je disk odpojen využije se energie disků k zaparkování hlaviček. Případně se dělají disky, kde může hlavička přistát kdekoli.